eur:
412.24
usd:
394.28
bux:
79840.89
2024. november 25. hétfő Katalin
Nem is gondolná, hogy ez is hiányszakma

Nem is gondolná, hogy ez is hiányszakma

Az állattenyésztési szakképzés újragondolását sürgeti a juhágazat, mert egyre kevesebb a felkészült állatgondozó a telepeken. A gyakorló juhászoknak elindított egyetemi továbbképzés népszerű a gazdák körében, eddig több mint százan végezték el a gazdasági és pénzügyi ismereteket is bővítő tanfolyamot – adta hírül a Magyar Idők.

Beváltotta a hozzá fűzött reményeket a Magyar Juh- és Kecsketenyésztő Szövetség, valamint három egyetem együttműködésével 2014-ben elindított juhászképzés. Azóta több mint száz gazdálkodó végezte el a tanfolyamot.

Hajduk Péter, a szakmai szervezet ügyvezető igazgatója a Magyar Időknek elmondta: az első évben nagyon népszerű volt a képzés, a második évben ez kissé alábbhagyott, tavaly viszont újra nőtt az érdeklődés. Így végül a három helyszínen – Debrecenben, Kaposvárott és Szegeden – közel negyven fővel indult el a tanfolyam.

Nem is gondolná, hogy ez is hiányszakma

A 96 órás képzést olyan állattenyésztőknek szervezik, akik már több éve vagy évtizede juhtartással foglalkoznak.

„Juhtartással országszerte csaknem kilencezer gazda foglalkozik. Fontos lenne, hogy minél többen felismerjék:

új ismeretekre van szükségük ahhoz, hogy versenyképesen tudják menedzselni gazdaságukat”

- mondta az ügyvezető igazgató.

A gazdaságokban ugyanis egyre kevesebb a jól képzett állatgondozó.

„Ez nem csak a juhágazat problémája, hasonló a helyzet a szarvasmarha, a sertés és a baromfitartók esetében is. Ezért fontos lenne, hogy az évtizedekkel ezelőtt jól bevált rendszert és a mai technológiai újdonságokat ötvözve indítsák újra a szakmunkásképzést az országban” – emelte ki Hajduk Péter.

Címlapról ajánljuk
Orbán Viktor a béregyezségről: ez egy történelmi léptékű megállapodás

Orbán Viktor a béregyezségről: "ez egy történelmi léptékű megállapodás"

Történelmi léptékű megállapodásnak nevezte a múlt héten köttetett minimálbér-emelési egyezséget, mivel soha nem történt még ekkora emelés, 2027-re 40 százalékos lesz a növekmény a mostani szinthez képest. Azt is jelezte, a minimálbér reálértéke 29 százalékkal fog nőni 2027-ig, és az el fogja érni az átlagbér felét.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2024.11.25. hétfő, 18:00
Nagy Márton
nemzetgazdasági miniszter
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×