Infostart.hu
eur:
382.28
usd:
323.39
bux:
125061.81
2026. január 24. szombat Timót

Tovább nőtt a magyarországi szállodák forgalma

Tovább nőtt a magyarországi szállodák forgalma az első fél évben annak ellenére, hogy Ukrajnából és Oroszországból sokkal kevesebb turista jött - derül ki a Magyar Szállodák és Éttermek Szövetsége jelentéséből.

A belföldi vendégéjszakák száma 3 és fél millió volt, ami 8,2 százalékos bővülés az előző év hasonló időszakához képest. A külföldieké pedig 4,3 százalékkal 4,7 millióra nőtt. A szállodák átlagos kihasználtsága január és június között 49,2 százalékos volt, 2,4 százalékponttal magasabb a bázisnál. A bruttó átlag szobaár 16.779 forint volt, ami 5,6 százalékkal több mint egy évvel ezelőtt.

Címlapról ajánljuk
Heltai Miklós: a városok váltak az evolúció jelenlegi legfontosabb terepévé

Heltai Miklós: a városok váltak az evolúció jelenlegi legfontosabb terepévé

A Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem Vadgazdálkodási és Természetvédelmi Intézetének igazgatója az InfoRádióban arról beszélt, hogy egyre általánosabbá válik a vadállatok nagyvárosba költözése, sőt sok esetben az egész életüket urbánus környezetben élik le. Ez pedig jól megfigyelhetően felgyorsítja ezeknek az állatoknak az evolúcióját, alkalmazkodását.
inforadio
ARÉNA
2026.01.26. hétfő, 18:00
Resperger István
ezredes, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem Szent-István Biztonságkutató Központ igazgatója
Oroszország szétbombázta Ukrajnát, elindult a tárgyalások mai fordulója - Háborús híreink szombaton

Oroszország szétbombázta Ukrajnát, elindult a tárgyalások mai fordulója - Háborús híreink szombaton

Az Egyesült Államok, Oroszország és Ukrajna tegnap megkezdte a legelső háromoldalú tárgyalást a háború lezárásáról. A Fehér Ház "produktívnak" nevezte az egyeztetés első napját, amely ma is folytatódik. Oroszország eközben szombat hajnalban támadást indított Ukrajna két legnagyobb városa, Kijev és Harkiv ellen, a csapásokban egy ember meghalt és legalább tizenöten megsebesültek. A zárt ajtók mögött zajló tárgyalások során biztonsági mechanizmusok és pufferzónák is szóba kerültek, de a legnagyobb kérdésnek továbbra is a Donbász hovatartozása számít.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×