Infostart.hu
eur:
354.66
usd:
304.97
bux:
131829.83
2026. május 28. csütörtök Csanád, Emil

Ingadozik a forint

Az euróövezettel szembeni befektetői bizalom függvényében alakult a forint árfolyama csütörtökön: az eurót 269,65 forinton jegyezték a bankközi kereskedelemben délután ötkor, szemben a szerda délutáni 270,52 forinttal. 270 feletti jegyzéseken utoljára március közepén állt az euró. Csütörtökön 18 óra körül a forint árfolyam minimálisan gyengült a svájci frankkal és az euróval szemben délutánhoz képest.

Csütörtökön kora este az euró 269,90 forint volt a reggeli 269,96 forint után. Az euró csütörtökön 17 órakor 269,65 forinton állt.

Szerda este 269,79 forintot ért az euró, ehhez képest csütörtökön késő délutánra 0,04 százalékkal gyengült a forint. A magyar valuta 3,00 százalékkal drágult a múlt év vége óta az euróval szemben.

A svájci frank jegyzése csütörtökön reggel 219,04 forinton, délután ötkor 220,67 forinton, 18 óra körül 220,83 forinton állt.

A dollár 191,64 forintra emelkedett a szerda esti 191,55 forintról (+0,05 százalék). A dollár az idén eddig 7,92 százalékkal gyengült a forinthoz viszonyítva.

Az euró 18 óra körül 0,57 százalékkal 3,9861 zlotyra erősödött, és 0,11 százalékkal 24,6350 cseh koronára drágult szerda estéhez képest.

Címlapról ajánljuk
Rekordszinten zárt a Dow, az S&P és a Nasdaq is

Rekordszinten zárt a Dow, az S&P és a Nasdaq is

Az iráni helyzetre figyelnek ma is a befektetők, reggel a japán és a dél-koreai tőzsde új történelmi csúcsra ment, de nem volt egyértelműen pozitív a kép, a kínai és a hongkongi tőzsdén ugyanis eközben elromlott a hangulat. Az európai indexek emelkedéssel kezdtek, majd a záráshoz közeledve lefordultak. A BUX is felfelé vette az irányt, a nap nyertese a 4iG volt, a blue chipek közül pedig a Richter állt az élen. A délután kiszivárogott hírek szerint Irán megkapta az új tűzszüneti tervet Washingtontól, a hírre beszakadt az olajár, 90 dollár alá került a WTI. A vezető amerikai részvényindexek először vegyesen mozogtak, majd együntetűen rekordszinten zárták a napot.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×