Infostart.hu
eur:
378.92
usd:
322.13
bux:
126815.84
2026. február 19. csütörtök Zsuzsanna

Megtorpant az autópiac

Az év első két hónapja után a márciusi autóeladások némi megtorpanást mutatnak - mondta a Magyar Gépjárműimportőrök Egyesületének ügyvezető elnöke. Erdélyi Péter szerint a következő egy-két hónapban a japán katasztrófa miatt akadozhat a szállítás.

Márciusban megtorpant az autópiac, a személykocsikból fél százalékkal adtak el többet - közölte az InfoRádióval a Magyar Gépjárműimportőrök Egyesületének ügyvezető elnöke. Erdélyi Péter kifejtette: a kishaszonjárműveknél 30 százalékos volt az emelkedés, míg a nagyhaszonjárművek eladása szinte megduplázódott, ez pedig pozitív jel arra, hogy a gazdaság beindulóban van. A motorkerékpároknál ugyanakkor nagy a visszaesés, ez az ágazat válságban van - tette hozzá.

Nehezen lehet a helyzetet bírni, a havonta értékesített négyezer személyautó és ezernél kevesebb kishaszonjármű nem tudja eltartani a szakmát hosszú távon - hangsúlyozta az ügyvezető elnök, aki szerint előre kell vetíteni, hogy még várhatóak problémák, ha nem indul el a növekedés.

Hanganyag: Panulin Ildikó

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Donald Trump: teljes mellszélességgel támogatom Orbán Viktort
Videó

Donald Trump: teljes mellszélességgel támogatom Orbán Viktort

Donald Trump amerikai elnök Béketanácsának első ülésén mondott beszédet. Az első téma a közel-keleti biztonsági helyzet, a Hamász fegyvereseinek leszerelése, az újjáépítési alap mérete és a humanitárius segélyek eljuttatásának módja a háború sújtotta gázai lakossághoz.

Két csővezeték, három stratégia a Barátság árnyékában

Az energetikai infrastruktúra a 21. században nem csupán gazdasági eszköz, hanem geopolitikai erőforrás. Egy tranzitország döntése vagy egy exportkorlátozás azonnal átrendezi a regionális erőegyensúlyt. A Barátság-ügy megmutatja, hogyan válik a fizikai összekapcsoltság kölcsönös sebezhetőséggé. A hosszú távú stabilitás kulcsa nem a konfrontáció, hanem a függőségek szerkezeti kezelése.
inforadio
ARÉNA
2026.02.19. csütörtök, 18:00
Szalai Ádám
a Sportintézet igazgatóhelyettese, a magyar labdarúgó-válogatott pályaedzője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×