Infostart.hu
eur:
385.97
usd:
328.88
bux:
121264.15
2026. január 20. kedd Fábián, Sebestyén

Mennyi pénz jut bormarketingre?

Új stílusú, a hazai borvidékeket, illetve a jellegzetes hazai fajtákat határozottabban kiemelő belföldi bormarketing várható decembertől - mondta az InfoRádiónak az Agrármarketing Centrum igazgatója. Simon Péter arról is beszélt, hogy jelenleg egymilliárd forint áll rendelkezésre erre a célra.

A belföldi bormarketing hangsúlyait szeretné megváltoztatni az Agrármarketing Centrum (AMC). Eddig a semleges kampányokat támogatták a piaci szereplők, amelyek nem minősítettek bor- illetve szőlőfajtákat, borvidékeket - közölte Simon Péter.

Az AMC igazgatója elmondta: ezen szeretnének változtatni, és olyan programokat bonyolítanának, amelyek nevesítenek magyar bortermő tájakat és amelyekben a megnevezett hazai szőlőfajtákból kereskedelmi mennyiséget is a kampány mögé lehet tenni.

Azt javasolja az AMC, hogy minden jelentősebb borvidék egy-egy alapborára szervezzenek támogató programot. Ennek kialakításában az adott terület és a piaci szereplők véleménye lesz a meghatározó - jegyezte meg az igazgató, aki szerint ez ügyben nyilván vitákra is lehet számítani.

Akadnak azonban egyértelmű esetek - szögezte le Simon Péter. Szerinte ilyen a soproni kékfrankos, amely a maga termővidékén húzófajtának számít, de biztosan az egriek sem sértődnek meg, ha ahhoz a területhez továbbra is a bikavért kapcsolják elsősorban. Itt azonban már érdekes lehet például a szekszárdiak véleménye is - tette hozzá.

Az igazgató arról is tájékoztatott, hogy ez az új stílusú kampány már idén, a karácsony előtti időszakban érzékelhető lesz. Erre ugyanis rendelkezésre áll az AMC számláján egymilliárd forint, amelyet kizárólag bormarketigre költenek majd el.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.01.20. kedd, 18:00
Varga-Bajusz Veronika
a Kulturális és Innovációs Minisztérium felsőoktatásért, szak- és felnőttképzésért, fiatalokért felelős államtitkára
Mit csinál a Mol árfolyama a gigaüzlet után?

Mit csinál a Mol árfolyama a gigaüzlet után?

Elsősorban a Donald Trump által belengetett vámfenyegetések és a vonatkozó friss fejlemények befolyásolják ma a befektetői hangulatot. Tegnap nem nyitottak ki az amerikai tőzsdék, Ázsiában ma reggel felemás hangulat uralkodott, Európában pedig egyre nagyobb esést láthatunk. A magyar tőzsdén elsősorban a Molra érdemes ma odafigyelni: az olajcég tegnap jelentette be hivatalosan, hogy a szerb NIS olajfinomító többségi tulajdonosa lesz. Jelenleg kisebb emelkedésben van a magyar cég árfolyama - ahogy az ilyen esetekben gyakori, már a spekulációt megvették a befektetők (buy the rumour), most pedig várnak a gigaügylet további részleteire.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×