Infostart.hu
eur:
385.9
usd:
331.41
bux:
120651.59
2026. január 14. szerda Bódog

Szerény emelkedéssel zárt a régiós piacokkal mozgó BUX

A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 180,56 pontos, 0,89 százalékos emelkedéssel, 20 565 ponton zárt hétfőn.

A részvénypiac forgalma 13,4 milliárd forint volt hétfőn, a vezető részvények a Magyar Telekom kivételével drágultak az előző napi záráshoz képest.

A Mol 230 forinttal, 1,44 százalékkal 16 210 forintra erősödött, 2,2 milliárd forintos forgalomban.

Az OTP részvények ára 75 forinttal, 1,43 százalékkal 5 335 forintra nőtt, forgalmuk 6,6 milliárd forintot tett ki.

A Magyar Telekom árfolyama 10 forinttal, 1,38 százalékkal 715 forintra csökkent, forgalma 895,8 millió forint volt.

A Richter papírok árfolyama 700 forinttal, 1,71 százalékkal 41 700 forintra emelkedett, a részvények forgalma 2,9 milliárd forintot ért el.

A másik gyógyszeripari részvény, az Egis 382,1 millió forintos forgalom mellett 300 forinttal, 1,64 százalékkal 18 000 forintra esett.

Címlapról ajánljuk
Dánok a Fehér Házban a tárgyalás után: Grönland ügyében „alapvető nézeteltérések vannak az Egyesült Államok és Dánia között”

Dánok a Fehér Házban a tárgyalás után: Grönland ügyében „alapvető nézeteltérések vannak az Egyesült Államok és Dánia között”

„Alapvető nézeteltérések” vannak az Egyesült Államok és Dánia között Grönland jövőjéről, de folytatódnak a tárgyalások a vita rendezése érdekében – jelentette ki Lars Lokke Rasmussen dán külügyminiszter Washingtonban szerdán, miután Grönland külügyminiszterének oldalán tárgyalt J. D. Vance amerikai alelnökkel és Marco Rubio külügyminiszterrel.
inforadio
ARÉNA
2026.01.15. csütörtök, 18:00
Káel Csaba
a Müpa vezérigazgatója, filmügyi kormánybiztos
Egyetlen országon a világ szeme: mindenki feszülten várja Trump döntését – Megszólalt az elnök

Egyetlen országon a világ szeme: mindenki feszülten várja Trump döntését – Megszólalt az elnök

Szakadatlan a feszültség a Közel-Keleten. Sajtóhírek szerint Donald Trump több opciót is mérlegelhet egy Irán elleni esetleges katonai beavatkozás kapcsán, miközben a teheráni rezsim brutálisan lép fel az országszerte zajló tüntetésekkel szemben. A német hatóságok arra figyelmeztetik a légitársaságokat, hogy kerüljék el az iráni légteret, a brit kormány pedig ideiglenesen bezáratta teheráni nagykövetségét a Politico értesülései szerint.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×