Infostart.hu
eur:
351.51
usd:
306.78
bux:
0
2026. június 22. hétfő Paulina

A gyenge forint segít kilábalni a recesszióból

Az év nagy részében tartósan 300 forint közelében mozog majd az euró árfolyama - erre számít az Equilor Befektetési Zrt. devizaüzletág igazgatója. Szántó András szerint a gyengülő forint emelheti ugyan a bedőlő devizahitelek számát, segítheti viszont a recesszióból való kilábalást, mert javítja a cégek versenyképességét és csökkenti az államháztartás hiányát.

Komoly az esély arra, hogy az euró árfolyama eléri a 295-300 forintos szintet - mondta az InfoRádiónak az Equilor Befektetési Zrt. devizaüzletág-igazgatója, hozzátéve: a gazdaság érdeke, hogy a magyar fizetőeszköz a térségbeli devizákkal együtt gyengüljön, és csökkenjenek a kamatok.

A Magyar Nemzeti Bank és a kormány közbelép, ha az euró árfolyama meghaladja a 300 forintot - véli Szántó András. Megjegyezte: elképzelhető, hogy az év második felében, ha újra megjelennek a külföldi befektetők az állampapírpiacon, és ismét megindul az aktív devizahitelezés, a forint újra beállhat a 260-as szintre.

A gyenge forint sok adóst és céget nehéz vagy akár lehetetlen helyzetbe hoz, és valamelyest a bankszektor eredményességét, stabilitását is veszélyezteti, de jó az exportőröknek, és javítja az ország versenyképességét, amire szükség van a recesszióból való kilábaláshoz - magyarázta az Equilor Befektetési Zrt. devizaüzletág-igazgatója.

Így van ez akkor is, ha a forint gyengélkedése miatt visszaesik a hitelek iránti kereslet vagy növekszik a bedőlő kölcsönök száma - mondta Szántó András, hozzáfűzve: az erősödés hatására az alapvetően exportra termelő magyar gazdaság elveszítené versenyképességét.

Hanganyag: Kaputa Júlia

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
László Csaba: költségvetési „romhalmazt” örökölt a kormány

László Csaba: költségvetési „romhalmazt” örökölt a kormány

László Csaba szerint nehéz gazdasági helyzetet örökölt az új kormány. Mint egy falat kenyérre, annyira szüksége van a magyar gazdaságnak az uniós pénzekre. Ez a forrás lehet a GDP-növekedés motorja – mondta az InfoRádióban a volt pénzügyminiszter, a Budapesti Corvinus Egyetem egyetemi tanára a Magyar Tudományos Akadémián tartott Számvetés és újratervezés elnevezésű konferencia szünetében.

Magyar Péter rendkívüli sajtótájékoztatót tart

Miután 13 órától az Országgyűlésben is nyitóbeszéd mond, 15 órakor rendkívüli sajtótájékoztatón is ismerteti a most benyújtandó javaslatokat a kormányfő. Várhatóan Sulyok Tamás és a többi közjogi méltóság eltávolításáról, valamint a vagyonvisszaszerzési hivatal felállításáról lesz szó.
inforadio
ARÉNA
2026.06.22. hétfő, 18:00
N. Rózsa Erzsébet
egyetemi tanár, Közel-Kelet-szakértő
Jó hírek jöttek az iráni háborúval kapcsolatban, emelkednek az ázsiai tőzsdék

Jó hírek jöttek az iráni háborúval kapcsolatban, emelkednek az ázsiai tőzsdék

Az ázsiai tőzsdék többsége emelkedéssel kezdte a hetet, a régióban a japán és a dél-koreai részvénypiac teljesített a legjobban. A befektetők értékelték az amerikai–iráni tárgyalásokkal kapcsolatos kedvező fejleményeket, a hangulatot elsősorban a technológiai részvények, elsősorban a mesterséges intelligencia-sztorihoz kötődő chipgyártók és beszállítók erősödése támogatta, az iráni vezetők biztató nyilatkozatai enyhítették a közel-keleti feszültségekkel kapcsolatos aggodalmakat. A pozitív fejlemények hatására az amerikai részvényindexek határidős jegyzései is ledolgozták korábbi veszteségeik egy részét az ázsiai kereskedés során.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×