Infostart.hu
eur:
385
usd:
328.34
bux:
121282.66
2026. január 21. szerda Ágnes

A kormány megoldása az autóipar megmentésére

A munkát terhelő járulékok csökkentésével és az uniós források átcsoportosításával lát lehetőséget az autóiparban dolgozók munkahelyeinek megőrzésére a nemzeti fejlesztési és gazdasági miniszter. Bajnai Gordon, miután magyarországi járműipari vállalatok vezetőivel tárgyalt azt mondta: az elhúzódó gazdasági válság az ágazat mintegy 110 ezer alkalmazottjának ötödét érintheti.

A tárcavezető hangsúlyozta: az autóvásárlás ösztönzésére elképzelhetőnek tartja a regisztrációs adó eltörlését is, de csak a költségvetési egyensúly megtartásával.

Emlékeztetett: a kabinet több pályázatot hirdetett a munkahelyek megőrzésére, a többi között 16 millió forintra növelték a foglalkoztatási alapot és 50 milliárd forintos hitelcsomagot adnak a kis- és közepes vállalkozásoknak.

Az Autóipari Versenyképességi Munkacsoport társelnöke a megbeszélés után azt mondta: az ágazat helyzetének javításához elengedhetetlen lenne a szakképzett munkaerő megtartása.

Lepsényi István emlékeztetett: világszerte mintegy 20-40 százalékkal esett vissza az autóiparban a termelés és várhatóan rövidesen Magyarországon is hasonló arányú csökkenés várható.

Hanganyag: Nagy Tamás

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Dénes Ferenc: a mezvásárlás mutatja majd meg, hogy Tóth Alex mennyire lesz nagymenő

Dénes Ferenc: a mezvásárlás mutatja majd meg, hogy Tóth Alex mennyire lesz nagymenő

Az a focista válik igazán meghatározó szereplővé – főleg Angliában –, aki időben felveszi a ritmust, jól beilleszkedik, sokan követik őt a közösségi platformokon és tömegesen megvásárolják a mezét – mondta az InfoRádióban a sportközgazdász. Úgy véli, a Tóth Alexéhez hasonló transzferekhez komoly nemzetközi kapcsolatok szükségesek, amiből azt a következtetést lehet levonni, hogy sportmenedzsment szempontjából is sokat fejlődött a magyar futball.

Agrárkamara: a Mercosur-megállapodás csak az egyik tragédia, amely a mezőgazdaságra zúdul

Cseh Tibor, a Nemzeti Agrárgazdasági Kamara külügyekért felelős alelnöke az InfoRádióban kedden elmondta, egy hete még semmi esélyt nem adott volna, hogy a gazdák nyomásgyakorlása eredményt hoz, de egy hét alatt jelentős változás történt az európai közvéleményben.
Hirtelen nagy a pánik a piacokon - Mi folyik itt, megint Trump áll a háttérben?

Hirtelen nagy a pánik a piacokon - Mi folyik itt, megint Trump áll a háttérben?

Rég látott leolvadást tapasztalhattak a keddi kereskedésben a befektetők. Nagyon úgy tűnik, hogy ezúttal is a geopolitikai fejlemények határozzák meg a befektetők hangulatát és Donald Trump amerikai elnök megint hathatósan tett (Grönland, vámok, új kereskedelmi háború) azért, hogy hivatalba lépésének első évfordulóján emlékezzenek rá, a piacok és a befektetők egyaránt. A részvényeket mindenhol adták a befektetők, a volatilitást jelző index látványosan megmozdult, a dollárt ütni kezdték, az amerikai kötvényhozamok emelkednek, az arany új csúcsra menetelt. A "Sell America" kereskedési stratégia megint felsejlik, ilyen legutóbb tavaly áprilisban történt, Trump vámbejelentéseinek idején.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×