Infostart.hu
eur:
351.84
usd:
306.91
bux:
137625.54
2026. június 22. hétfő Paulina

Továbbra is gyorsan nő az internetpiac

Több mint 2 millióan fizetnek már elő Magyarországon internetre - derült ki a Központi Statisztikai Hivatal adataiból. A mobil előfizetések száma átlépte a 11 millió 200 ezret, a vezetékes telefon-előfizetések száma viszont tovább csökkent.

Tart még az internetpiac gyors bővulése. Az előfizetők számának növekedésével nő az internetszolgáltatók száma is: 2008 első negyedévében 417 volt, ami 72-vel több, mint 1 évvel korábban. Ez mintegy 20 százalékos növekedés.

A szolgáltatók számának növekedése ellenére az internetpiac eléggé koncentrált, az előfizetések 90 százalékát 19 cég tudhatja magáénak.

Tavalyhoz képest 2008 első 3 hónapjában 10 százalékkal többen fizettek elő internetre, és ezek több mint 70 százaléka a szélessávú technikát választotta.

A statisztikai hivatal megállapítása szerint az internetpiac dinamikus fejlődése a szolgáltatók közti erosődo versenynek köszönhető, például egy év alatt a vezeték nélküli előfizetések száma 67 százalékkal bővült, amelyben benne van a mobilinternet egyre nagyobb térnyerése is.

A széles sávú interneten belül éves viszonylatban a kábelhálózatos előfizetések gyarapodtak gyorsabban.

Az internetszolgáltatásokból származó nettó árbevétel az első negyedévben csaknem 31.8 milliárd forintot tett ki, ami 23%-kal volt több az egy évvel korábbinál.

A központi statisztikai hivatal adatai szerint 202 ezerrel nőtt a mobil előfizetések száma, a 11 millió 200 ezret is meghaladta 2008 március végén. 100 lakosra március végén 112 mobil-előfizetés jutott.

A vezetékes telefon egyre marginálisabb szerepet tölt be, attól függetlenül, hogy egyre több kábelcég és internetszolgáltató kínál vezetékes vonalat és hívásszolgáltatást. 2008 első negyedévének végén - előzetes adatok szerint - 3 millió 200 ezer vezetékes fovonal volt üzemben.

A hívások száma és időtartama is csökkent 10 és 11 százalékkal, a visszaesés a statisztikai hivatal becslése szerint a mobilforgalom emelkedése és az egyre elterjedtebb ingyenes internetes telefonálási lehetőség áll.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Így profitálhatnak kisebb országok az AI-forradalomból

Így profitálhatnak kisebb országok az AI-forradalomból

A mesterséges intelligencia versenye nem csak a Szilícium-völgy és Peking története. Egyes kis országok aktívan keresik a piaci réseket, és néhányan meglepően jól céloznak. Íme, hat ország példája, amely megmutatja, hogyan lehet egy csekélyebb méretű államnak sikeres AI-stratégiája.

Horváth Péter: enyhül a létszámhiány, a tanárok ma már versenyképes fizetést kapnak

A Nemzeti Pedagógus Kar napokban újraválasztott elnöke szerint a tanárok ma már versenyképes fizetést kapnak, és ez érződik a létszámhiány enyhülésében is. Horváth Péter erről az InfoRádió Aréna című műsorában beszélt, és kifejtette azt is, hogy az alapbérek 20 százalékát differenciált bérekre fordítanák.
inforadio
ARÉNA
2026.06.22. hétfő, 18:00
N. Rózsa Erzsébet
egyetemi tanár, Közel-Kelet-szakértő
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×