Infostart.hu
eur:
384.97
usd:
331.89
bux:
122311.2
2026. január 17. szombat Antal, Antónia

Továbbra is a Pannon a vezető mobil szélessávú szolgáltató

A Pannon a tavalyi év negyedik negyedévében megerősítette pozícióját vezető hazai mobil szélessávú szolgáltatóként. Az üzleti eredményekhez a legnagyobb mértékben a beszédcélú használat járult hozzá.

A Pannon 2007 negyedik negyedévében tovább erősítette pozícióját, mint a vezető magyar mobil szélessávú szolgáltató - áll a vállalat közleményében, mely hangsúlyozza, hogy az eredményekhez a legnagyobb mértékben a beszédcélú használat járult hozzá.

"A Pannon elkötelezett amellett, hogy az ügyféligényeket a legtökéletesebben kiszolgáló, felhasználóbarát és költséghatékony szolgáltatásokra összpontosítsa beruházásait és innovációs erőfeszítéseit. Ki kell emelnem a hanghívásokat, a multimédiás üzenetküldést, az üzleti megoldásokat, és a mobil internetet, amely gyors ütemben válik a vezetékes hozzáférés valós alternatívájává, miközben olyan további előnyöket is kínál, amilyen a hordozhatóság és a gyors installálás" - mondta el Ove Fredheim, a Pannon vezérigazgatója.

A Pannon előfizetőinek száma 2007 negyedik negyedéve során 158 ezerrel gyarapodott, így elérte a 3,378 milliót. A negyedév végén a Pannon aktív kártyákra vetített piaci részesedése továbbra is 33.4% volt. Az előző év végéhez képest a teljes előfizetői szám 225 ezerrel nőtt.

A társaság EBITDA-mutatója 18%-kal nőtt az előző év ugyanazon negyedévéhez képest, ami a magasabb ügyfélszámnak, a költségek csökkentésének és néhány egyszeri tételnek köszönhető. Ugyanerre az időszakra nézve a működési nyereség jelentősen növekedett (57%-kal) az EBITDA emelkedése és a kisebb értékcsökkenési leírás következtében.

A Pannon az előzetes tervek szerint folytatta hálózatai építését, olyan technológiák és szolgáltatások fejlesztésével, amelyek a mobil internet hozzáférést is támogatják.

Címlapról ajánljuk

Újabb adag ónos eső jön, ipari hóval

Borult, párás, helyenként tartósan ködös idővel indult a péntek, több térségben pedig ónos eső és ónos szitálás is nehezítheti a közlekedést. Elsősorban az északi és keleti országrészben kell csúszós utakra számítani, miközben a nyugati megyékben sűrű, zúzmarás köd rontja a látási viszonyokat.
inforadio
ARÉNA
2026.01.19. hétfő, 18:00
Pletser Tamás
az Erste Bank olaj- és gázipari elemzője
Hol talizzunk? – Így alakította át a digitalizáció és a Covid a szociális infrastruktúrát

Hol talizzunk? – Így alakította át a digitalizáció és a Covid a szociális infrastruktúrát

Az emberek találkozására lehetőséget adó szociális infrastruktúra (például könyvtár, kávézó, sétálóutca, vasútállomás) szerepe egyéni és társadalmi szinten is jelentős: elősegítheti a társadalmi kohéziót, a jobb életminőséget, az egészséget, vagy az elmagányosodás ellenszere is lehet. Cikkemben a szociális infrastruktúraként működő helyek átalakulását és az azokra ható tényezőket mutatom be, különös tekintettel a digitalizáció és a Covid okozta hatásokra.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×