Infostart.hu
eur:
385.82
usd:
328.6
bux:
121383.5
2026. január 20. kedd Fábián, Sebestyén

Összefogott az APEH és a terméktanács

A baromfiiparban olyan mértéket öltött a feketegazdaság, hogy az már a szektor legálisan működő szervezeteit is ellehetetleníti. A Baromfi Terméktanács ezért összefogott az adóhivatallal. Együtt találták ki azt az eljárást, amellyel reményeik szerint kiszűrhetők a feketézők.

Egyes becslések szerint a baromfiiparban a feketegazdaság aránya meghaladja a 20 százalékot. Néhány napja a hús terméktanács is hasonló adatokról számolt be.

De míg a vágóállatok esetében a problémát az okozza, hogy az Európai Unió más országaiból úgy hozzák be a termékeket, hogy nem fizetik meg utánuk az áfát, a baromfiiparban a feketézők 95 százaléka magyarországi termelő, aki számla nélkül értékesíti portékáját.

A terméktanács elnöke elmondta: felkeresték az APEH-ot, hogy közösen dolgozzák ki azt az eljárást, amellyel kiszűrhetők a feketézők.

Õk ugyanis az államnak a kieső adóbevételek miatt csaknem 25 milliárd forintos kár okoznak, a többi termelő pedig további 15 milliárdos veszteséget könyvelhet el miattuk.

Bársony László közölte azt is, hogy a feketézők kiszűrése napokon belül megkezdődhet.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.01.20. kedd, 18:00
Varga-Bajusz Veronika
a Kulturális és Innovációs Minisztérium felsőoktatásért, szak- és felnőttképzésért, fiatalokért felelős államtitkára
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×