Infostart.hu
eur:
384.97
usd:
331.89
bux:
122311.2
2026. január 17. szombat Antal, Antónia

Az EU-ban Luxemburgban a legmagasabb a minimálbér

Az Európai Unióban 1400 euró, azaz csaknem 390 ezer forint a különbség a legalacsonyabb és a legmagasabb minimálbér között.

A rangsort Luxemburg vezeti 1500 euróval, a sereghajtó pedig Lettország 129-cel. Magyarországon 247 euró a minimálbér.

Rácz Margit, a Világgazdasági Kutatóintézet kutatási igazgatója az InfoRádióban elmondta, hogy a minimálbér nem pontos fokmérője egy-egy ország gazdasági fejlettségének.

Ha egy ország szegényebb, akkor az az árakban és a bérekben is megmutatkozik, de ennél szorosabb összefüggés nincs - mondta a szakértő.

Rácz Margit kitért arra is, hogy bizonyos országokban - így Németországban, Ausztriában és Nagy-Britanniában - nincs államilag garantált minimálbér, és nincs is szükség erre.

A Világgazdasági Kutatóintézet kutatási igazgatója kifejtette, hogy a minimálbér emelése a feketegazdaságot erősíti, de azt nehéz megjósolni, hogy több állam is csatlakozik-e a fent említett országokhoz.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Csontvázak a szekrényben: a pozsonyi „M0”-t is úgy építhették, hogy a Benes-dekrétumra hivatkozva vett el a szlovák állam földet magyaroktól

Csontvázak a szekrényben: a pozsonyi „M0”-t is úgy építhették, hogy a Benes-dekrétumra hivatkozva vett el a szlovák állam földet magyaroktól

A Benes-dekrétumok szlovák megerősítéséről és alkalmazásáról tartott kerekasztal-beszélgetést a Nemzeti Emlékezet Bizottsága, ennek alkalmával kereste meg az InfoRádió Tárnok Balázst, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukacs Intézet kutatásért felelős igazgatóját, aki az mondta, a II. világháború utáni években nem álltak le a konfiskálások, a szlovák államnak óriási biznisz mind a mai napig.
inforadio
ARÉNA
2026.01.19. hétfő, 18:00
Pletser Tamás
az Erste Bank olaj- és gázipari elemzője
Ukrajna olyan súlyos kihívással néz szembe, amire még nem volt példa - Háborús híreink szombaton

Ukrajna olyan súlyos kihívással néz szembe, amire még nem volt példa - Háborús híreink szombaton

Kijev jelenleg csak a szükséges villamosenergia-mennyiség mintegy feléhez jut hozzá, a városban tömeges fűtés- és áramkimaradások sújtják a lakosságot a rekordhidegben – közölte Vitalij Klicsko főpolgármester. Oroszország a múlt héten példátlan bombázással sújtotta Ukrajnát, közel 1100 drónnal, 890 irányított bombával és több mint 50 rakétával támadtak a brutális hidegben. Putyin és Borisz Jelcin korábbi tanácsadója, Szergej Karaganov kijelentette: ha Oroszország közel kerülne az ukrajnai vereséghez, az azt is magával vonhatja, hogy Moszkva nukleáris fegyvereket vet be. Volodimir Zelenszkij ukrán elnök cáfolta Trump korábbi kijelentését: "Ukrajna sosem volt és sosem lesz akadálya a békének". Cikkünk folyamatosan frissül az orosz-ukrán háború fejleményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×