Infostart.hu
eur:
386.22
usd:
331.77
bux:
118863.12
2026. január 14. szerda Bódog

Veres János gyors gazdasági növekedést vár jövőre

A pénzügyminiszter szerint Magyarország gazdaságának bővülése várhatóan 3 százalékponttal meghaladja majd az Európai Unió éves növekedési rátáját.

Veres János elmondta: az elmúlt hét év átlagában a magyar GDP-növekedés éves üteme 2 százalékponttal haladta meg az Európai Unióét.

A miniszter 2005-ben éves átlagban 3,6 százalékos, a következő évben pedig 2 százalékot meg nem haladó inflációval számol.

Kiemelte: várhatóan rekordnak számító 4 milliárd euró fölötti lesz a bejövő külföldi működőtőke-állomány 2005-ben, és ezt a szintet a következő években is sikerül tartani.

A pénzügyminiszter úgy látja: teljesülni fog az államháztartás 2005-re várt 6,1 százalékos hiánya. Veres János az államháztartási reformok megindítására a következő évi választások után lát reális esélyt.

Címlapról ajánljuk
Andrej Babiš részleteket árult el a lőszer-kezdeményezésről, Petr Fiala őrjöng

Andrej Babiš részleteket árult el a lőszer-kezdeményezésről, Petr Fiala őrjöng

Éles politikai vita bontakozott ki Csehországban az Ukrajnának szánt lőszerszállítások miatt. A jelenlegi miniszterelnök, Andrej Babiš azt állítja: a korábbi kormány több száz milliárd koronányi fegyverüzletet bonyolított le úgy, hogy erről sem a parlament, sem a közvélemény nem kapott világos tájékoztatást. Petr Fiala volt kormányfő viszont azzal vádolja Babišt, hogy felelőtlen nyilatkozataival emberek és cégek biztonságát veszélyezteti.

Elemzők a kampányról és a siker útjáról: nagy a különbség a pártok stratégiája, de akár a támogatottsága között is

A kampány intenzív lesz, a választási részvételi hajlandóság pedig kulcsfontosságú – mondták az InfoRádió Aréna című műsorának vendégei. Mráz Ágoston Sámuel, a Nézőpont Intézet igazgatója és Závecz Tibor, a ZRI Závecz Research vezetője ismertette a legfrissebb pártszimpátia-kutatásokat, arról is szó volt, milyen témák befolyásolhatják leginkább az április 12-i országgyűlési választás eredményét. Értékelték a pártok online és offline jelenlétét is.
inforadio
ARÉNA
2026.01.14. szerda, 18:00
Csizmazia Gábor
a Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukacs Intézetének tudományos munkatársa
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×