Infostart.hu
eur:
363.03
usd:
311.19
bux:
151477.32
2026. augusztus 24. hétfő Bertalan

MÁV Cargo: jövőre 80 milliárd feletti árbevétel

A MÁV január 1-jétől külön egységként működő árufuvarozási leányvállalata, a MÁV Cargo Zrt. 80 milliárd forintot meghaladó bevétellel számol és nyereséget tervez 2006-ra.

Kozák Tamás, a MÁV stratégiai vezérigazgató-helyettese elmondta, hogy az árufuvarozási üzletág bevétele az idén megközelíti a 80 milliárd forintot. A MÁV Cargo Zrt. jövő évi tervezett profitját az üzleti terv jóváhagyása előtt nem kívánta közölni.

A MÁV az új céget azért alapította, - magyarázta Kozák Tamás, az új társaság elnök-vezérigazgatója - mert az árufuvarozás önálló cégben eredményesebben és versenyképesebben végezhető az eddigieknél.

A MÁV Cargo 20 millió forint jegyzett tőkével alakult meg, és 30 milliárd forint értékű apporttal folyamatban van a társaság alaptőkéjének felemelése.

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.08.24. hétfő, 18:00
Wagner Péter
a Károli Gáspárt Református Egyetem adjunktusa
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×