Infostart.hu
eur:
384.97
usd:
331.89
bux:
122311.2
2026. január 18. vasárnap Piroska

A japánok megfúrják a metrótendert

A december 22-re tervezett metrószerződés megkötésének felfüggesztését kérte a Közbeszerzési Döntőbizottságtól a Taisei Corporation, mert jogilag megalapozatlannak tartja a BKV Rt. döntését, melyben kizárta a céget a 4-es metró alagútra kiírt tenderből, mondta a cég jogi képviselője.

Antal József ügyvéd elmondta, hogy a döntőbizottság feltehetően 30, de legfeljebb 40 napon belül hoz végleges döntést a vitás kérdésekben.

Amennyiben a döntőbizottság elfogadja a Taisei érvelését, a BKV-nak a cég ajánlatát is értékelnie kell, s ez az ajánlat, többek között a legkedvezőbb ár miatt joggal pályázhat a nyertes címre, hangsúlyozta a jogi képviselő.

A tendert a francia-német-osztrák-magyar Bamco konzorcium nyerte el 53 milliárd forintos ajánlatával. A Taisei 39,4 milliárdért végezte volna el a munkát.

Címlapról ajánljuk

Oeconomus: megváltoztak a turistacélpontok Görögországban a migráció miatt

Évente több millió turista látogat Görögországba. A görög gazdaság a 2008-as világválság után éppen 2015-re tért magához, amikor viszont a menekültválság tette próbára a nemzetgazdaság hosszú ideje meghatározó ágazatát. A hatásokról készített tanulmányt az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány.
inforadio
ARÉNA
2026.01.19. hétfő, 18:00
Pletser Tamás
az Erste Bank olaj- és gázipari elemzője
Hiába a rekordokat döntő árverések,  nincs minden rendben a műkincspiacon

Hiába a rekordokat döntő árverések, nincs minden rendben a műkincspiacon

Parádés évzárásnak lehettünk tanúi a műtárgypiacon, az utolsó nagy árveréssorozaton New York-ban minden összejött, kivételes, ritkaságokban gazdag gyűjtemények kerültek szinte varázsütésre kalapács alá, és a vásárlók nem voltak hálátlanok. A nagy aukciósházak mérlege látványosan alakult, és az elemzők három évnyi kopp után, ismét aranykort emlegettek. A józanabb elemzők, igaz nem túl hangosan, de arra figyelmeztettek, hogy a látványos, a műkereskedelmet valóban húzó eredmények „felül” születtek, deréktájon inkább a hajdani esztelen árak kiigazítását lehet megfigyelni, míg a spekulánsok kedvenc terepét jelentő, olcsó befektetést kínáló kortársak mintha elvesztették volna vonzerejüket.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×