Infostart.hu
eur:
385.78
usd:
331.52
bux:
116510.12
2026. január 9. péntek Marcell

Államadósságot csökkenthet a MOL-bevétel

Szakértők szerint az állam egyértelműen a gyors bevétel reményében válik meg 10 százalékos MOL-részesedésétől. Az ugyanakkor továbbra sem tisztázott, hogy a kormány mire fordítja majd pontosan a 250 milliárd forint körüli vételárat, illetve hogy miért nem nyílt privatizációs eljárás keretében adja el tulajdonrészét.

Év végéig három százaléknyi, jövő októberig pedig további hét százaléknyi, azaz összesen mintegy 250 milliárd forint értékű részvényt ad el az állam.

Barcza György, az ING elemzője az Info Rádiónak elmondta, hogy a kormány a bevételből elsősorban az államadósságot kívánja csökkenteni.

Barcza Mihály privatizációs ügyekben jártas jogász szerint a tranzakció - melyben a MOL veszi majd meg a részvényeket - "roppant atipikus és meglepő". Szerinte a kormány valószínűleg azért választotta ezt a megoldást, mert égető szüksége van a pénzre.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Ilyenkor ne előzzünk, és most inkább keressük, ne kerüljük a sűrű forgalmat – téli vezetéstechnikai tanácsok a szakértőtől

Ilyenkor ne előzzünk, és most inkább keressük, ne kerüljük a sűrű forgalmat – téli vezetéstechnikai tanácsok a szakértőtől

Téli gumi, megfelelő ablaktörlő gumik, ablakmosó folyadék – Zsurzs Jenő vezetéstechnikai instruktor szerint a mostani időjárási körülmények között ezekről mindenképpen gondoskodniuk kell az autósoknak. A Drivingcamp Vezetéstechnikai Központ senior trénere az InfoRádióban elmondta: elindulás előtt jó, ha felmérjük saját magunk és az autónk képességeit. Azt javasolja, takarítsuk le a havat az autónk tetejéről, mert ha ezt nem tesszük meg, fékezésnél akár nagyobb mennyiségű hó is lezúdulhat a szélvédőre, ami komoly balesetet is eredményezhet.
inforadio
ARÉNA
2026.01.12. hétfő, 18:00
Mráz Ágoston Sámuel a Nézőpont Intézet vezetője
Závecz Tibor a Závecz Research Piac- és Társadalomkutató Intézet ügyvezetője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×