Infostart.hu
eur:
378.2
usd:
317.52
bux:
130328.22
2026. február 11. szerda Bertold, Marietta
Nyitókép: Pixabay

Felvonóból kiesve tömegbalesetet okozott egy magyar snowboardos – videó

A szerencsétlenség miatt négyen kerültek kórházba, egy embert mentőhelikopterrel vittek el a helyszínről.

Egy 18 éves kezdő magyar snowboardos tömegbalesetet okozott az ausztriai Murau-Kreischbergben, majd segítségnyújtás nélkül távozott – írja a 24.hu.

A snowboardos egy csákányos-felvonóval ment fel a hegyre, de gondja akadt a csákánnyal, amibe két kézzel kapaszkodott ahelyett, hogy ráült volna. A baleset bekövetkeztét a fenti felvonó utasai is sejthették, így már a szerencsétlenséget megelőző pillanatokat is videóra vették. A felvételen látszik, amint a sportoló próbál feljebb jutni a meredek domboldalon, miközben a snowoardot, mint gördeszkát hajtotta feljebb a jeges talajon.

Küzdelme véget ért, amint elengedte a csákányt, majd a felfelé érkező síelőkkel szemben élére fordította snowboardját, és

egymás után letarolta az alatta érkezőket.

Az elkaszált síelők magatehetetlenül csúsztak lefelé, így dominószerűen tarolták a csákányoson felvonózókat, hatalmas káoszt okozva.

A baleset következtében négy ember került kórházba, az egyiket mentőhelikopterrel szállították el a helyszínről. A balesetet okozó hódeszkást pár órával később megtalálta a rendőrség a helyi lap szerint, amit a sielok.hu szúrt ki. Arról nincsenek információk, hogy a snowboardos mi okból nem tért ki az alatta érkezőktől, és miért nem tudta rendeltetésszerűen használni a csákányt.

Címlapról ajánljuk
A nagy favorit balesetet szenvedett, beperelték a Cadillacet – még el sem kezdődött a szezon, máris botrányok az F1-ben

A nagy favorit balesetet szenvedett, beperelték a Cadillacet – még el sem kezdődött a szezon, máris botrányok az F1-ben

Egy napon belül a Cadillac, a McLaren és az Aston Martin is bemutatta új versenyautóját, miközben Andrea Kimi Antonellinek közúti balesete volt San Marinóban. A januári, barcelonai bejáratás után szerdától már Bahreinben tesztelnek a csapatok. Vámosi Péter, a motorsportol.hu főszerkesztője az InfoRádióban elemezte az elmúlt időszak legfontosabb történéseit.

Rubio jön, Vance és Trump talán – Szakértő: nem véletlen az időzítés

Marco Rubio amerikai külügyminiszter – miután részt veszegy müncheni konferencián – február közepén Szlovákiába és Magyarországra látogat. Az amerikai külügy szerint a tárcavezető Budapesten magyar kormányzati vezetőkkel egyeztet egyebek mellett a békéről, valamint az amerikai–magyar energetikai partnerségről. Magyarics Tamás (ELTE) emeritus professzor szerint nem véletlen, hogy Rubio éppen most és épp ide utazik.
inforadio
ARÉNA
2026.02.11. szerda, 18:00
Schiffer András
ügyvéd, volt országgyűlési képviselő
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×