Infostart.hu
eur:
351.72
usd:
306.65
bux:
137625.54
2026. június 21. vasárnap Alajos, Leila

Ennél rosszabb szombatot nehezen kaphatnánk: mindent hoz a hidegfront, csak esőt nem

Hidegfront érkezik szombaton, ami ugyan nagy port kavar maga körül, de említésre méltó csapadékra továbbra sem kell készülnünk.

Szombat délelőtt inkább északkeleten, délután a déli, délnyugati megyékben lehet átmenetileg több felhő, és főleg ezeken a tájakon helyenként zápor, zivatar is kialakulhat.

A délnyugati szél éjszaka helyenként élénk marad, majd hajnaltól északnyugatira fordul, és napközben nagy területen viharossá fokozódik.

A száraz talajállapot miatt több helyen fordulhat elő porvihar.

Erősen viharos széllökésekre is lehet számítani zápor, zivatar környezetében.

A legmagasabb nappali hőmérséklet szombaton 16 és 25 fok között valószínű, északkeleten lesz a hűvösebb, délnyugaton a melegebb.

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.06.22. hétfő, 18:00
N. Rózsa Erzsébet
egyetemi tanár, Közel-Kelet-szakértő
Vége a nagy álmoknak: mégsem a hidrogén hozza el a zöld áttörést a közlekedésben?

Vége a nagy álmoknak: mégsem a hidrogén hozza el a zöld áttörést a közlekedésben?

Az évtized elején a hidrogénre sokan még alapvetően, mint az energiaátmenet „svájci bicskájára” tekintettek, mára azonban egyre több jel utal arra, hogy a régóta várt hidrogénforradalom a közlekedésben is elmarad. Miközben a hidrogénes járművek piaca megtorpant, a töltőinfrastruktúra fejlesztése akadozik, és az akkumulátoros elektromos technológiák gyorsan teret nyernek, a hidrogén alkalmazási köre egyre szűkül. Bár a nehézgépjárművekről sokáig kecsegtető piacként beszéltek, globális trendek, és főleg a kínai tapasztalatok azt mutatják, hogy e területen is legfeljebb kis részesedése lehet ennek az üzemanyagnak, így legfeljebb a hajózás és a légiközlekedésben juthat szerephez.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×