Infostart.hu
eur:
386.75
usd:
332.13
bux:
120651.59
2026. január 14. szerda Bódog
Villámlás a viharban Révfülöpnél és Zánkánál, Balatonlelléről fotózva 2017. július 11-én.
Nyitókép: MTI/Lakatos Péter

Nagyon cudar időjárás jön: zivatarokat, vihart hoz a húsvét hétfő

Magassági hidegörvény közelíti meg térségünket, amely nagyobb hatást inkább a keleti, északkeleti országrész időjárására gyakorol. Aztán a keddi csapadékos időt követően a hét közepén erőteljes melegedés lesz tapasztalható.

Előrejelzés az ország területére hétfő estig:

A Dunántúl déli, délnyugati részén kevés felhő, napos idő várható, csapadék csak kis eséllyel alakulhat ki, másutt ugyanakkor erősödő gomolyfelhő-képződésre számíthatunk, és szórványosan zápor, főként északkeleten elszórtan zivatar is kialakulhat.

Északkelet felől egyre nagyobb területen keletire fordul, és megerősödik a szél, záporok, zivatarok környezetében viharos széllökések is lehetnek.

A legmagasabb nappali hőmérséklet 17 és 23 fok között várható, de már a déli óráktól északkelet felől lassan csökkenni kezd a hőmérséklet. Késő estére 8 és 16 fok közé hűl le a levegő.

Figyelmeztető előrejelzés kedd éjfélig:

Hétfőn közelítőleg a Budapest-Békéscsaba vonaltól keletre kialakulhatnak helyenként zivatarok, amelyeket átmenetileg egy-egy viharos széllökés is kísérhet. Éjjel egy-két helyen még megdörrenhet az ég, majd reggeltől nem valószínű zivatar.

Az éjszaka második felétől fokozatosan megerősödik a délkeleti szél, elsősorban a Tata-Szeged vonal tágabb környezetében, illetve északkeleten viharos (60-70 km/h) lökések is lehetnek.

Kedd késő délutántól valamelyest veszít erejéből a légmozgás - közölte az Országos Meteorológiai Szolgálat.

Címlapról ajánljuk
Asztal köré ül Grönland, Dánia és Amerika – A szakértő szerint a legbonyolultabb a sziget eladása lenne

Asztal köré ül Grönland, Dánia és Amerika – A szakértő szerint a legbonyolultabb a sziget eladása lenne

A Fehér Házban egyeztet Grönland helyzetéről az amerikai, a dán és a grönlandi külügyminiszter, a dán és a grönlandi fél célja, hogy a megbeszéléseket a „tárgyalószobába terelje”, ahol az érintettek közvetlenül, szemtől szemben beszélhetnek egymással. A tárgyalásokról Németh Viktória külpolitikai elemző, az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány kutatója beszélt az InfoRádióban.
inforadio
ARÉNA
2026.01.15. csütörtök, 18:00
Káel Csaba
a Müpa vezérigazgatója, filmügyi kormánybiztos
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×