Infostart.hu
eur:
376.98
usd:
316.75
bux:
0
2026. február 10. kedd Elvira
Nyitókép: Pixabay

Bébiételeket hív vissza a DM

Egy önellenőrzési vizsgálat során bukott ki a probléma, amelyről azonnal tájékoztatták a Nébihet.

Az önellenőrzési vizsgálat során megállapították, hogy a babylove bio gyümölcspüré bébiételekben a megengedettnél magasabb lehet az aflatoxin-tartalom, ezért ezeket a termékeket a dm elővigyázatosságból visszaveszi a polcokról.

Az alábbi babylove márkájú termékeket érinti a visszahívás:

  • babylove bio gyümölcspüré gránátalma-mangó, 4 hónapos kortól. Minőségmegőrzési idő: 15.10.2020.
    Kiszerelés: 190g
  • babylove bio gyümölcspüré őszibarack-maracuja, 4 hónapos kortól. Minőségmegőrzési idő: 16.10.2020.
    Kiszerelés: 190g
  • babylove bio gyümölcspüré eper-málna-alma, 4 hónapos kortól. Minőségmegőrzési idő:16.10.2020
    Kiszerelés: 190g
  • babylove gyümölcspüré eper-banán- alma müzlivel, egyéves kortól. Minőségmegőrzési idő: 16.10.2020 és 17.10.2020
    Kiszerelés: 90g

A lejárati idő a kupakok szélén, illetve a csomagolás hátoldalán olvasható. A Nébih arra kéri a fogyasztókat, amennyiben a fenti azonosítókkal ellátott termékből vásároltak, ne használják fel, az üzletek visszaveszik a termékeket.

A dm tájékoztatása itt olvasható, a témával kapcsolatban további információk találhatók a Nébih honlapján. A lejárati idő a kupakok szélén, illetve a csomagolás hátoldalán olvasható.

Az aflatoxin az egészségre káros hatású lehet, ha huzamosabb időn keresztül a szervezetbe kerül.
A DM arra kéri a vásárlókat, hogy az érintett lejárati idejű terméket ne fogyasszák el, az üzletek visszaveszik a termékeket.

Címlapról ajánljuk
Zsigmond Gábor: az Attila-kiállítás a tudomány és az emlékezet párbeszéde

Zsigmond Gábor: az Attila-kiállítás a tudomány és az emlékezet párbeszéde

Két évet dolgoztak az Attila-kiállításon, ami a közelmúltban nyílt meg, és ahova 13 ország 64 múzeumából több mint 400 műtárgyat hoztak el – mondta az InfoRádió Aréna című műsorában Zsigmond Gábor, a Magyar Nemzeti Múzeum főigazgatója, a Magyar Nemzeti Múzeum Közgyűjteményi Központjának elnöke. Beszélt az állandó kiállítás megújításáról is, amit tavaly áprilisban kezdtek el és ami többszáz millió forintos beruházást igényel.

Videón a futurisztikus kínai „űranyahajó”

Fesztávja közel 700 méter, hossza pedig eléri a 240 métert, a gyomrában pedig 88 harci gépet tud szállítani. Ha hinni lehet a most bemutatott terveknek, ez lesz Kína Luanniao nevű, futurisztikus „űrrepülőgép-hordozója”, amely pilóta nélküli vadászgépeket indíthatna a Föld légkörének pereméről.
inforadio
ARÉNA
2026.02.10. kedd, 18:00
Charaf Hassan
a Budapesti Műszaki- és Gazdaságtudományi Egyetem rektora
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×