Infostart.hu
eur:
384.76
usd:
327.5
bux:
0
2025. december 16. kedd Aletta, Etelka
Nyitókép: Pexels

Újabb kíméletlen fordulat jön az időjárásban

Az éjszaka akár 8 fokig is süllyedhet a hőmérséklet, de szerdán már jön a harminc fok.

Kedd hajnalban általában derült lesz az ég, csapadék nem lesz. Hajnalban egy-két helyen sekély köd képződhet. Gyenge lesz a légmozgás, 10 és 15 fok közé csökken a hőmérséklet, de a Nyugat-Dunántúlon 8, 9 fok is lehet - írja az Országos Meteorológiai Szolgálat előrejelzésében.

Napközben derült, napos, vagy legfeljebb gyengén gomolyfelhős, csapadékmentes idő várható. Az északnyugati szelet napközben élénk széllökések kísérhetik. A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet 8 és 15 fok között alakul, a Nyugat-Dunántúlon lesz a hidegebb. A legmagasabb nappali hőmérséklet 25 és 29 fok között várható.

Szerdán napos idő várható kevés gomolyfelhővel, csapadék nem lesz. Többnyire mérsékelt marad a légmozgás. A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet 10 és 16, a legmagasabb nappali hőmérséklet 26 és 30 fok között alakul.

Csütörtökön gomolyfelhős, napos idő várható. Délutántól a Dunántúl nyugati, északnyugati felén erősebb gomolyfelhő-képződésre van kilátás, és helyenként zápor, zivatar is kialakulhat. Kezdetben mérsékelt változó irányú lesz a légmozgás, majd a Dunántúlon egyre nagyobb területen északnyugatira fordul, és megélénkül a szél. A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet 11 és 17, a legmagasabb nappali hőmérséklet 27 és 31 fok között várható.

Pénteken nagyrészt napos időre számíthatunk több-kevesebb gomolyfelhővel. Nyugaton elszórtan, keleten néhol valószínű zápor, zivatar. Az északnyugati szél többfelé megélénkül, zivatarban megerősödik. A legalacsonyabb éjszakai hőmérséklet 12 és 18, a legmagasabb nappali hőmérséklet 25 és 31 fok között várható.

Címlapról ajánljuk

MÁV: új kedvezmények, új menetrend – minden, amit tudni kell

Életbe lépett a MÁV-csoport 2025/2026-os menetrendje, december közepétől vásárolható az éves ország- és vármegyebérlet az új MÁVPlusz alkalmazásban, az applikáción keresztül péntektől mindenki számára elérhető a 15 százalékos okoskedvezmény a jegyekre.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.16. kedd, 18:00
Ürge-Vorsatz Diána
fizikus, egyetemi professzor, az Éghajlatváltozási Kormányközi Testület alelnöke
Drón vette célba Moszkvát, erős biztonsági garanciákat kaphat Ukrajna – Háborús híreink kedden

Drón vette célba Moszkvát, erős biztonsági garanciákat kaphat Ukrajna – Háborús híreink kedden

Szergej Szobjanyin moszkvai polgármester közlése szerint kedd hajnalban az orosz légvédelem lelőtt egy a főváros felé tartó drónt. Az orosz védelmi minisztérium összesen 83 ukrán drón lelövéséről számolt be különböző oroszországi régiók fölött. Amerikai tisztviselők hétfőn azt mondták, Ukrajna a NATO 5-ös cikkelyéhez hasonló garanciákat kaphat a nyugati országoktól, amely a védelmi szervezet tagállamainak közös beavatkozását írja elő az egyik tagállam megtámadása esetére. Cikkünk folyamatosan frissül az ukrajnai háború eseményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
2025. december 13. 20:29
×
×
×
×