Infostart.hu
eur:
378.84
usd:
319.16
bux:
127645.94
2026. február 13. péntek Ella, Linda
Durva különbség, vasárnapra kettészakad az ország

Durva különbség, vasárnapra kettészakad az ország

Kezdetben napsütéses meleg lesz idő, a hétvége második felében viszont egye többfelé várható csapadék. Ezzel együtt még többfelé 28 Celsius-fok körüli meleg is lehet, de a nyugati tájakon hűvösebb lesz, 20 fok alatti maximumokkal - derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat országos, középtávú előrejelzéséből.

Pénteken hosszabb-rövidebb időre kisüt a nap, csapadék nem valószínű. A Dunántúl nyugati részén azonban sok marad a felhő, és ott délelőtt kisebb eső, késő este záporeső kialakulhat. A legalacsonyabb hőmérséklet 9-16 Celsius-fok között alakul, a Dél-Alföldön lesz legenyhébb az éjszaka. Napközben többnyire 17-23 fokig melegszik a levegő, de a Dunántúl nyugati harmadán 15, 16 fok is lehet.

Szombaton az Alföldön nem várható csapadék, északnyugaton viszont többfelé lehet zápor, zivatar. Az ország többi részén néhol alakulhat ki záporeső, majd estétől egyre több helyen várható csapadék. Emellett többfelé megélénkül, zivatarok környezetében viharossá is fokozódhat a szél. A leghidegebb órákban 9-14 fok lehet. A legmagasabb hőmérséklet északnyugaton 20, délkeleten 28 fok körül valószínű.

Vasárnap sokfelé várható eső, zápor, zivatar, nagy területen jelentős csapadék hullhat.

A szél erős, főként zivatarok környezetében viharos is lehet. Délutántól délnyugat felől megszűnik a csapadék. A minimumhőmérséklet 11-17 fok között valószínű. A nappali maximumok a Tiszántúlon még 25-28, de északnyugaton már csak 16-18 fok között alakulnak - olvasható az előrejelzésben.

Címlapról ajánljuk
Hankó Balázs: 850 milliárd forintot fordítunk kulturális fejlesztésekre

Hankó Balázs: 850 milliárd forintot fordítunk kulturális fejlesztésekre

Korántsem került le az Iparművészeti Múzeum épületének felújítása a napirendről – hangsúlyozta Hankó Balázs kultúráért és innovációért felelős miniszter az InfoRádió Aréna című műsorában. Beszélt a Közlekedési Múzeum, a Természettudományi Múzeum és a Mezőgazdasági Múzeum jövőjéről, a költözésekről is.

Mi okozta a tüzet? Egy szobában robbanás volt, büntetőeljárás indul Budakeszin

Az elsődleges vizsgálatok szerint valószínűleg az egyik szobában történt robbanás okozhatta a több halottat és rengeteg sérültet követelő, Budakeszin péntekre virradóra történt háztüzet – közölte a Pest Vármegyei Rendőr-főkapitányság szóvivője pénteken, a helyszínen tartott sajtótájékoztatóján. Egy ember elhunyt a kórházban, így már négyre nőtt a halálos áldozatok száma. A sérülteké 26.
inforadio
ARÉNA
2026.02.13. péntek, 18:00
Hidasi Judit
japanológus, a Budapesti Gazdaságtudományi Egyetem professor emeritája
Választások és kamatvágás: erre figyel most a forint

Választások és kamatvágás: erre figyel most a forint

Ez a hét inkább a gyengülésről szólt a forint számára: míg az árfolyam hétfőn még csúcsokat döntött, a később beérkező adatok alaposan átrendezték a kamatvágási várakozásokat, ami a jegyzés korrekcióját hozta. A mai nap fog eldőlni, hogy fordít-e a forint, vagy marad a hét sztorija a korrekció. Eddig nem sok nyomát láthattuk az irányváltásnak, a vártnál alacsonyabb áremelkedést mutató USA-ból érkező adat hatása miatti erősödést nagyon gyorsan maga mögött hagyta a hazai fizetőeszköz. Mindeközben a forint árfolyamát a háttérben már az áprilisi választás kimenetelére való spekuláció is mozgatja az elemzők szerint.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×