Infostart.hu
eur:
385.56
usd:
328.94
bux:
120321.68
2026. január 21. szerda Ágnes

Nem divat a házassági szerződés

Kínai nagyvárosokban készült kutatás szerint a házasságban élők alig öt százaléka köt házassági szerződést. A házasulandók mintegy 11 százaléka nyilatkozott úgy, hogy ilyen garanciával lép frigyre.

Kína tíz legnagyobb városában, köztük Pekingben és Sanghajban élők körében végzett felmérést a Horizon Research a házassági szerződések gyakoriságáról. A válás esetén alkalmazandó, vagyonmegosztást, valamint a volt házastárs esetleges anyagi támogatását előíró dokumentum az adatok szerint nem túl népszerű Kínában.

A több mint 3000 megkérdezett házaspárnak csak 4,8 százaléka készített ilyet házasságkötése előtt. Az eredmények szerint a válaszadó házasulandó pároknak is alig 11,5 százaléka tervezi ezt. A Horizon egy 2002-es vizsgálata még azt mutatta, hogy tízből három pár kötne házassági szerződést társával - számol be az ELTE TÁTK hírlevele.

A friss kutatás során a válaszadók negyede úgy nyilatkozott, miszerint a házassági szerződés a bizalom hiányát mutatja a felek között, 22 százalék pedig úgy vélte, egy ilyen jogi dokumentum elkészítése tönkreteheti a kapcsolatot, ha már annak megköttetése előtt a tulajdonláson osztozkodnak.

Címlapról ajánljuk
Irán: népirtás folyik a digitális sötétségben

Irán: népirtás folyik a digitális sötétségben

Megdöbbentő és felkavaró részleteket közölt az elmúlt hetek iráni tüntetéseiről egy brit újság – az állítva, hogy akár a 16 ezret is meghaladja a halottak száma. Sok áldozat fiatal és a szülőktől pénzt követelnek, hogy megmutassák nekik a holttesteket. Eközben lekapcsolták az internetet az országban, hogy a világ ne lássa az iszlám rezsim által elkövetett szörnyűségeket.

Nagy Márton: „megvizsgáljuk, kik voltak a hideg nyertesei” – új adó jöhet a szerdai kormányülésen

Tavaly januárhoz képest 43 százalékkal lehet magasabb itthon az átlagos földgázfogyasztás – jelentette ki egy háttérbeszélgetésen a nemzetgazdasági miniszter. Nagy Márton kiemelte: a hideg vesztesei a fogyasztók, ezért a kormány megvizsgálja, miként lehet segíteni azokon, akiknek megnövekedett a gázszámlája.
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×