Infostart.hu
eur:
385.97
usd:
331.77
bux:
120608.86
2026. január 15. csütörtök Lóránd, Lóránt

Brazil titok a betegségek ellen

A brazil egészségügyi miniszter meggyőződése, hogy a legjobb fegyver a makacs betegségek ellen a rendszeres testmozgás, különösen a gyakori szeretkezés.

"Az embereknek aktívan kell élni! A hétvégi focimeccs nem lehet az egyetlen fizikai tevékenység, amit a brazilok végeznek. A felnőtteknek kitűnő szabadidős elfoglaltság lehet még például a séta, a tánc és a biztonságos szex." - mondta Jose Gomes Temporao.

A miniszter ezt a tanácsot afféle kampányindítónak szánta a magas vérnyomás, mint brazil népbetegség prevenciójaként. Ugyanis a 190 milliós lakosság negyede szenved ettől. A szokatlan kijelentés után ezzel magyarázta meg álláspontját az újságíróknak is, írta a G1 hírportál.

"Ez nem vicc, ez teljesen komoly. Fontos a rendszeres testmozgás, ilyen a szexuális együttlét is, persze fontos a védekezés!" - mondta. "A tánc, a szeretkezés segít kordában tartani a súlyunkat. Étkezzünk egészségesen és mozogjunk sokat." Ez mind fontos ahhoz, hogy beálljon a jó vérnyomás, bizonygatta.

Azt is hozzátette, hogy a magas vérnyomás és a velejáró krónikus betegségek, mint a cukorbetegség, a magas koleszterinszint valóságos időzített bomba Brazíliában, ami húsz éven belül még nagyobb százalékban sújtja majd a lakosságot.

Címlapról ajánljuk

A dánok és grönlandiak elkerülték a „Zelenszkij-pillanatot”

Ahogy várható volt, nem sikerült közelíteni az álláspontokat Grönland, Dánia és az Egyesült Államok között a sziget jövőjéről szóló, radikális amerikai igények kérdésében. A dán külügyek vezetője közölte: „alapvető ellentét” van a felek között, miközben a NATO fokozza katonai jelenlétét a térségben.
inforadio
ARÉNA
2026.01.15. csütörtök, 18:00
Káel Csaba
a Müpa vezérigazgatója, filmügyi kormánybiztos
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×