Infostart.hu
eur:
353.83
usd:
310.78
bux:
139790.13
2026. június 27. szombat László

ABBA, Pink Floyd, Spice Girls - melyik együttes térjen vissza?

A legtöbben az svéd ABBA együttes visszatérését várják egy felmérés szerint.

A slágerek tucatjait előadó svéd együttes felélesztését szeretné a megkérdezettek egynegyede egy brit közvélemény-kutatás szerint. Anni-Frid Lyngstad, Björn Ulvaeus, Benny Andersson és Agnetha Fältskog 1982 után nem koncertezett együtt, noha hivatalosan sohasem oszlottak fel.

A válaszadók 13 százaléka a Police együttest látná szívesen újra a színpadon, míg 11 százalék a Pink Floyd ismételt összeállásában bízik. Az Oasis visszatérését 10 százalék, a Dire Straitsét 8 százalék várja.

Érdekesség, hogy a '90-es évek legkedveltebb lányegyüttesét, a Spice Girlst mindössze a megkérdezettek 4 százaléka hiányolja.

Címlapról ajánljuk
A vb-történelem utóbbi 60 évének legtöbb potyagólt kapó kapusa a bűnbak

A vb-történelem utóbbi 60 évének legtöbb potyagólt kapó kapusa a bűnbak

Uruguay két döntetlen után elveszítette a harmadik, a spanyolok elleni mérkőzését a labdarúgó-világbajnokságon, s ezzel – a korábbi világbajnokok közül egyedüliként – kiesett a csoportszakasz végén. A kapott gólnál nagyot hibázó veterán kapus, a 41. évében járó, Fernando Muslera nem ment ki a második félidőre, Sergio Rochet váltotta.

Budakalász 40 fok felett, Budapesten is megdőlt a rekord

32 éve Örkényben mérték az eddigi csúcsot, de ez most simán megdőlt, ahogy vasárnap, hétfőn és kedden is nagy valószínűséggel meg fog.
inforadio
ARÉNA
2026.06.29. hétfő, 18:00
Kovács Károly
a Magyar Víz- és Szennyvíztechnikai Szövetség elnöke
Öt súlyos tévhit bénítja meg a bankokat, évi 1400 milliárd euró hiányzik a gazdasági fordulathoz Európában

Öt súlyos tévhit bénítja meg a bankokat, évi 1400 milliárd euró hiányzik a gazdasági fordulathoz Európában

Európának évente mintegy 1400 milliárd eurós beruházási hiányt kellene ledolgoznia, csakhogy a kontinens finanszírozási rendszere továbbra is döntően az agyonszabályozott bankrendszerre támaszkodik. Az Oliver Wyman Európai Bankszövetségnek készített elemzése szerint a bankrendszer nélkül nem finanszírozható a növekedési fordulat, a jelenlegi prudenciális keretrendszer azonban éppen a hitelezési kapacitás bővítését korlátozza. A jelentés szerint a globális pénzügyi válság után megerősített szabályozás javította a bankok ellenálló képességét, de mára túlzottan összetetté és helyenként aránytalanná vált: a magas tőkekövetelmények, az egymást átfedő pufferek és a széttagolt felügyeleti rendszer jelentős mennyiségű tőkét kötnek le. A szerzők ezért nem deregulációt, hanem célzott újrakalibrálást sürgetnek, amely a stabilitás megőrzése mellett több százmilliárd eurónyi banki hitelezési kapacitást szabadíthatna fel, és érdemben hozzájárulhatna Európa versenyképességének helyreállításához.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×