Infostart.hu
eur:
382.28
usd:
323.39
bux:
125061.81
2026. január 24. szombat Timót

Egy pingvin, amelyik irtózik a víztől

Utálja a vizet a 11 éves Kentucky, a pingvin, ezért aztán míg a többiek a medencében játszanak, ő csak magányosan ücsörög a szikláján.

Egy pingvin lett a Blackbrook Állatkert sztárja - mert irtózik a víztől. A vízfóbiás Kentucky - így hívják a 11 éves pingvint - makacsul ácsorog egy sziklán, és nem hajlandó játszani 23 társával a vízben.

Az állatkert igazgatója szerint, mivel Kentucky törpének született, számos problémája lesz az életben. A víz túl hideg neki, ezért nem hajlandó belemenni. Így aztán hamar híres lett, hiszen szokatlan egy pingvintől, hogy nem szereti a vizet.

A személyzet naponta kétszer mégis belekényszeríti a vízbe szegény Kentuckyt, hogy a tolla tiszta maradjon. Máskor csak ráfröcskölnek egy kis vizet.

A gondozók egyike megjegyezte: sokan azt hiszik, az állat allergiás a vízre, de nem, egyszerűen jobban szeret a szikláján ücsörögni, míg a többiek a vízben játszanak. Mindenki imádja, ahogy kicsit magányosan nézelődik, de nem lehet neki jó - tette hozzá az illető, aki szerint az eset olyan, mintha egy majom alulról nézné, ahogy a társai fát másznak.

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.01.26. hétfő, 18:00
Resperger István
ezredes, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem Szent-István Biztonságkutató Központ igazgatója
10 millió a semmibe: egy öttagú család tanulságos kálváriája a CSOK-kal

10 millió a semmibe: egy öttagú család tanulságos kálváriája a CSOK-kal

Tíz évig nem adható el a Családi Otthonteremtési Kedvezménnyel szerzett lakás – mondja ki a CSOK főszabálya. Ha viszont valaki a család további bővülésével nagyobb otthonba költözne, és nem szeretné elveszíteni a támogatását, arra lehetőséget ad számára a jogszabály közvetlen átjegyzéssel, vagy ha várni kell az új ingatlanra, egy letéti számla átmeneti beiktatásával. Csakhogy olyan szűkek ilyenkor a határidők, hogy azokból a lakáscsere amúgy is nagyon megterhelő időszakában sajnos rendkívül könnyen ki lehet csúszni, elvesztve a CSOK-ot, és még büntetőkamatot is fizetve utána. Pláne, ha a családtámogatások adminisztrációs gépezete sem segíti az ügyfeleket a tájékozódásban és a határidők szigorú betartásában, ráadásul még utólag, méltányossági eljárásban keretében sem mutat megértést az érintett családdal szemben. Egy ilyen szomorú esetet mutatunk most be olvasónk megkeresése alapján, amire talán még lehet megoldás akár jogszabály-módosítással is.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×