Infostart.hu
eur:
354.19
usd:
311.4
bux:
139624.46
2026. június 25. csütörtök Vilmos

Több meleg férfit bántalmaztak Budapesten

A mentősök szerint többeket bántalmaztak a Meleg Büszkeség Napján, a szombati budapesti felvonulást után. A Pipa és a Tompa utcában is összerugdostak és megvertek egy férfit.

A Pipa utcában egy német állampolgárt több mint tíz, többségükben fekete ruhát viselő és kopaszra nyírt fiatal támadott meg, akik egy kocsmából kijőve kötöttek bele a Közraktár utcánál található szórakozóhelyre tartó férfiba. Ezt az MTI tudósítójának a testén több helyütt is megsérült férfi mondta el helyszínen.

A részben magyarul is értő német férfi azt is elmondta, hogy a kocsmából kilépő fiatalok azzal a kérdéssel szólították le, hogy "te is büdös buzi vagy?". A férfi válaszolt, hogy igen, ekkor sörösüvegekkel támadtak rá és barátjára.

A férfi kopaszra nyírt fején mintegy 6 centiméter hosszú vágás keletkezett, az ingét teljesen összevérezte, de zúzódásos sérülést szenvedett a lábán, a karján és a felső testén is. A támadás után támadói távoztak, és egy teherautósofőr sietett a német férfi segítségére és ő hívta ki a mentőket is.

A Tompa utcában szintén megtámadtak egy fiatalembert, aki előzőleg a Felvonulási tértől a Közraktár utcáig tartó meleg felvonuláson vett részt, őt szintén egy 8-10 fős csoport bántalmazta azzal az indokkal, hogy szintén a meleg közösséghez tartozik.

A fiatalember a rúgásoktól és ütésektől szenvedett sérüléseket a felső és az alsó végtagjain, illetve a fején. Mindkét sérültet a mentők a Merényi Gusztáv Kórházba szállították.

Az MTI helyszíni tudósítója mentősöktől úgy értesült, hogy a város több pontján is bántalmaztak embereket, de hogy hányat, arról nem tudtak felvilágosítást adni. Több, szórakozóhelyek teraszán ülő fiatal is azt mondta, hogy szemtanúi voltak kisebb atrocitásoknak, de a bántalmazottak sem mentőt, sem rendőrséget nem hívtak.

Címlapról ajánljuk

Kormányszóvivői tájékoztató: 4 napig extrém hőség lesz, 38-40 fokokkal

Hatályba lépett a hőség-kormányrendelet, a hőség miatt péntek éjféltől rendkívüli tájékoztatási rend lép életbe. Az államigazgatásban ahol lehetséges, hétfőn és kedden home office lesz. Akár a 2022-es évszázados aszályhoz hasonló károkat fog okozni a mezőgazdaságban idén is a hőség. Még legalább 10-12 centivel csökkenni fog a Velencei-tó szintje. Nyitott, széles körű alkotmányozás lesz, a végén népszavazás hagyja jóvá – derült ki a kormányszóvivői tájékoztatón.
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×