Infostart.hu
eur:
388.29
usd:
336.47
bux:
122714.71
2026. március 12. csütörtök Gergely

Megfelelő ellátással a rákos betegek felét megmenthetnék

A komplex ellátást nyújtó onkológiai intézetekben legalább 15 százalékkal javulnak a rákos betegek életesélyei - jelentette ki az Országos Onkológiai Intézet főigazgatója.

Kásler Miklós az InfoRádióban elmondta: Magyarországon összesen 4-5, az országos intézethez hasonló ellátást biztosító intézményre lenne szükség.

Emellett pedig megyénként kellene onkológiai centrumokat felállítani. Így a daganatos betegek csaknem felét meg tudnák gyógyítani, másik felének pedig - életük meghosszabbítása mellett - javulna az életminősége.

A 70 éve alapított intézet a jövőben együttműködik a houstoni rákkutatási központtal - közölte Kásler Miklós.

KAPCSOLÓDÓ HANG
Címlapról ajánljuk
Elemző: folyamatos a játék az olajárakkal, az érkező hírek is drágulást okoznak

Elemző: folyamatos a játék az olajárakkal, az érkező hírek is drágulást okoznak

Irán lassan két hete sakkban tartja a Hormuzi-szorost, támadják az itt áthaladó hajókat, és voltaképpen csak a saját, illetve a szövetségeseik hajóit engedik át. Mivel járhat az, hogyha a térség olajállamai hosszabb távon nem tudják itt a világpiacra juttatni az energiahordozóikat? Kováts Mátét, a Magyar Külügyi Intézet kutatóját kérdeztük.

Orbán Viktor: dokumentálnunk kell, hogy akartunk velük tárgyalni

A kormányfő telefonon igazította el az Ukrajnában tartózkodó, a Barátság kőolajvezeték ügyében küldött delegáció vezetőjét.
inforadio
ARÉNA
2026.03.12. csütörtök, 18:00
Kövér László
az Országgyűlés elnöke, a Fidesz Országos Választmányának elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×