Infostart.hu
eur:
377.73
usd:
317.04
bux:
0
2026. február 11. szerda Bertold, Marietta

Franciaországban fogták el a magyar álrendőrt

2009-es ügy zárult le a bíróságon.

Börtönbüntetésre ítélte a Debreceni Járásbíróság azt a férfit, aki 12 évvel ezelőtt Debrecenben rendőrnek kiadva magát házkutatást színlelt, és így arany ékszereket tulajdonított el egy nő lakásából. A férfit Franciaországban fogták el.

A Debreceni Törvényszék azt közölte, hogy a vádlott és társa 2009. szeptember 28-án Debrecenben megjelent egy idős, akkor 71 éves nőnél, akinek felmutattak egy rendőrségi jelvénynek látszó tárgyat, majd - házkutatásra hivatkozva - bejutottak a lakásába.

Az álrendőr az állította, hogy információi szerint az idős nő hamis ékszereket árul, és felszólította őt, hogy adja át az összes ékszerét. A sértett - abban a hiszemben, hogy a vádlott rendőrként hivatalos eljárást folytat - a fenyegetés hatására átadta az arany ékszerét tartalmazó dobozt.

A férfi társát, mint a bűncselekmény felbujtóját - különös visszaesőként - a Hajdú-Bihar Megyei Bíróság 2011-ben jogerősen 4 év 8 hónap fegyházbüntetésre ítélte.

A Franciaországból hazahozott vádlottat hivatalos minőség színlelésével elkövetett zsarolás bűntettében 1 év 6 hónap börtönbüntetésre ítélték - áll a közleményben.

Címlapról ajánljuk
A világ háborúi csúcsra járatták az amerikai hadiipart

A világ háborúi csúcsra járatták az amerikai hadiipart

A világ fegyverpiacát továbbra is amerikai cégek uralják, amelyek az elmúlt években kiéleződő nemzetközi konfliktusok hatására tovább növelték értékesítésüket. A globális hadiipari helyzetről az InfoRádió Nagy Dávidot, az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány elemzőjét kérdezte.

Salát Gergely: egy japán–kínai háború szinte világháború lenne – nem lesz egy szép történet a következő egy-két év

Az új japán kormány megalakulásával feszültebb lesz a szigetország és Kína viszonya, de a közvetlen katonai konfliktust mindkét fél szeretné elkerülni – mondta az InfoRádió Aréna című műsorában Salát Gergely sinológus, a Pázmány Péter Katolikus Egyetem és a Magyar Külügyi Intézet munkatársa.
inforadio
ARÉNA
2026.02.11. szerda, 18:00
Schiffer András
ügyvéd, volt országgyűlési képviselő
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×