Infostart.hu
eur:
381.1
usd:
320.67
bux:
129358.32
2026. február 12. csütörtök Lídia, Lívia
Nyitókép: BVOP

Súlyos büntetést érhet a börtönben bokszolni a biztonsági őrrel

A szegedi börtöntöltelék úgy gondolta, ez az elintézési módja rossz érzésének.

Vádat emeletek azzal az elítélttel szemben, aki tavaly nyáron bántalmazott egy biztonsági felügyelőt a Szegedi Fegyház és Börtönben - tájékoztatta a Csongrád-Csanád Megyei Főügyészség szóvivője csütörtökön az MTI-t.

Szanka Ferenc közölte, a más ügyben jogerős szabadságvesztés büntetését töltő férfit hivatalos személy elleni erőszak bűntettével vádolják.

A vagyon elleni és személy elleni erőszakos bűncselekmények miatt többször elítélt férfi a Szegedi Fegyház és Börtönben tölti jogerős büntetését. A vádirat szerint tavaly június 3-án reggel 7-kor a vádlott az egyik körlet folyosóján ököllel arcon ütötte az ott szolgálatot teljesítő biztonsági felügyelőt.

A bántalmazás következtében a felügyelő nyolc napon belül gyógyuló sérüléseket szenvedett el, súlyosabb egészségkárosodás kialakulása nem várható - tudatta a csoportvezető ügyész.

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.02.12. csütörtök, 18:00
Hankó Balázs
kultúráért és innovációért felelős miniszter
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×