Infostart.hu
eur:
389.11
usd:
336.19
bux:
123872.29
2026. március 5. csütörtök Adorján, Adrián
Helyszínelők dolgoznak 2020. augusztus 24-én egy aszódi háznál, ahol egy 73 éves férfit holtan találtak. Mivel az idegenkezűséget kizárni nem lehetett, emberölés bűntettének gyanúja miatt indított nyomozást a Pest Megyei Rendőr-főkapitányság, egyelőre ismeretlen tettes ellen.
Nyitókép: MTI/Mihádák Zoltán

Rendőrkézen az aszódi emberölés gyanúsítottjai

Elfogták a rendőrök a hétfői aszódi emberölés két feltételezett elkövetőjét - közölte a Pest Megyei Rendőr-főkapitányság.

Ahogy azt megírtuk, hétfőn holtan találtak egy 73 éves férfit aszódi otthonában; halálát az elsődleges adatok szerint idegenkezűség okozta.

A nyomozók szerdán fogták el és hallgatták ki a bűncselekmény feltételezett elkövetőit: egy 35 és egy 27 éves aszódi férfit - olvasható a police.hu-n.

A két férfi ellen nyereségvágyból, különös kegyetlenséggel, védekezésre képtelen személy sérelmére elkövetett emberölés bűntettének megalapozott gyanúja miatt eljárást indítottak, és kezdeményezték letartóztatásukat.

Címlapról ajánljuk
Resperger István: ez már egyértelműen háború Iránban, és legalább négy-öt hétig tarthat
Aréna

Resperger István: ez már egyértelműen háború Iránban, és legalább négy-öt hétig tarthat

Az Egyesült Államok és Izrael támadása új szintre emelte a közel-keleti konfliktust: a csapások az iráni katonai vezetést és az atomprogram kulcspontjait célozták, miközben Irán rakétákkal és drónokkal válaszol a térség több országában. Resperger István ezredes, a Magyar Agrár és Élettudományi Egyetem Szent István Biztonságkutató Központ igazgatója az amerikai tervezés logikájáról, a légicsapások céljáról, az aszimmetrikus válaszokról és a konfliktus lehetséges kimeneteleiről beszélt az InfoRádió Aréna című műsorában.

Ukrán fenyegetés: katonáknak adná meg Orbán Viktor címét Volodimir Zelenszkij

Volodimir Zelenszkij ukrán elnök reményét fejezte ki, hogy Orbán Viktor magyar miniszterelnök abbahagyja az Európai Unión belül a 90 milliárd eurós hitel végső jóváhagyásának blokkolását – és a szavaihoz némi fenyegetést is hozzátett. Mindezt az államfő csütörtökön Kijevben mondta egy sajtótájékoztatón.
inforadio
ARÉNA
2026.03.06. péntek, 18:00
Szijjártó Péter
külgazdasági és külügyminiszter
Csapásokat zúdítanak az Öbölre, légicsata volt Katar felett, Azerbajdzsánt támadás érte - Percről percre az iráni háborúról csütörtökön

Csapásokat zúdítanak az Öbölre, légicsata volt Katar felett, Azerbajdzsánt támadás érte - Percről percre az iráni háborúról csütörtökön

Izrael szárazföldi inváziót kezdett Libanon déli részén, a harcok folyamatosak a Hezbollah erőivel. Emellett limitált katonai műveletet folytatnak Szíriában is, Daraá térségében. Izraeli hírszerzési források szerint a jemeni húszik is beszállhatnak hamarosan a háborúba, Szaúd-Arábia már készül a támadásra, ellentámadásra. Amerika és Izrael is legalább még egy, de inkább még két hétig tartó háborúzásra készül a Közel-Keleten. A katari légierő iráni bombázókat lőtt le a légtérben, a nap folyamán pedig rakétatámadás érte Dohát, illetve Bahreint és Izraelt is. Délelőtt a semleges kaukázusi Azerbajdzsán területét is iráni támadás érte. Iszmail Baghei, Irán helyettes külügyminisztere megfenyegette az Európai Uniót. Cikkünk folyamatosan frissül az iráni, közel-keleti háború csütörtöki fejleményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×