Infostart.hu
eur:
356.45
usd:
306.18
bux:
129728.5
2026. május 25. hétfő Orbán
Nyitókép: Pixabay

Kivégzéssel fenyegette testvérét és sógorát

Az Esztergomi Járási Ügyészség kétrendbeli zaklatás vétsége miatt nyújtott be vádiratot azzal a többszörös visszaeső, letartóztatásban lévő férfival szemben, aki életveszélyesen fenyegette testvérét és annak férjét.

Az ügy előzménye, mint az a Komárom-Esztergom megyei Főügyészség közleményében olvasható, hogy a vádlott testvére és annak férje egy másik ügy alkalmával feljelentést tett a vádlott édesapja és testvérei ellen. Emiatt a vádlott és a sértettek között elmérgesedett a viszony, a férfi többször megfenyegette és bántalmazta őket. A későbbiekben csak olaj volt a tűzre, hogy a vádlott apja ellen az ügyészség garázdaság bűntette és testi sértés vétsége miatt vádat emelt.

A vádirat szerint a vádlott még januárban jelent meg a sértettek lábatlani otthona előtt, ahol ordítozott, és azzal fenyegette meg az ingatlanban tartózkodó sértetteket, hogy

megöli, kivégzi, lemészárolja őket, ha az apjának valami baja lesz.

A férfi többszörös visszaeső, a bíróság 2017-ben súlyos testi sértés bűntette és más bűncselekmények miatt összbüntetésként 2 év 4 hó szabadságvesztésre ítélte.

Az ügyészség a vádiratban arra tett indítványt, hogy a bíróság a férfi letartóztatását az ügydöntő határozata kihirdetéséig tartsa fenn, továbbá végrehajtandó szabadságvesztésre, és közügyektől eltiltásra ítélje.

Címlapról ajánljuk
Magyar Péter: fel sem merül, hogy bárki kiegyezzen bárkivel

Magyar Péter: fel sem merül, hogy bárki kiegyezzen bárkivel

Sulyok Tamás lerombolta a köztársasági elnöki intézményt – mondta Magyar Péter hétfő este a Telexnek adott élő interjújában. A miniszterelnök arról is beszélt, hogy nagyon rövid a határidő a megállapodásra az Európai Unióval, de csak olyan módosításokat fogadnak el, amelyek jók Magyarországnak. Az is kiderült, hogy egy-két héten belül benyújthatják az Országgyűlésnek a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési és -védelmi Hivatalról szóló törvényjavaslatot. A kegyelmi ügyről szólva azt mondta, biztos benne, hogy azt is vagy a kormány tárgyalta, vagy a kormánynak egy szűk köre.

Így vedd el a manipulátor fegyverét – a pszichológia szerint ez a leghatékonyabb válasz

A manipuláció ritkán látványos vagy hangos. Sokkal gyakrabban egy félmondat egy értekezleten, egy bűntudatkeltő e-mail vagy egy ártatlannak tűnő szülői megjegyzés formájában jelenik meg, amely még órákkal később is bizonytalanságot hagy maga után. A pszichológiai kutatások szerint azonban létezik egy egyszerű, mégis rendkívül hatékony stratégia, amely képes visszabillenteni az erőviszonyokat.
inforadio
ARÉNA
2026.05.25. hétfő, 18:00
Zsidai Zoltán Roy
gasztronómiai szakember, a Zsidai-csoport tulajdonosa, ügyvezetője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×