Infostart.hu
eur:
382.13
usd:
327.93
bux:
109301.24
2025. december 5. péntek Vilma
Nyitókép: Pixabay

Most kiderül, melyik városokban és hol kell leginkább félni a betörőktől

Térképre vitték a veszélyességet. Budapest igen vegyes képet mutat.

Rendőrségi információk alapján térképre vitte a Pénzcentrum.hu Magyarország utolsó fél évének betörési statisztikáit.

A legtöbb betörés Budapesten volt tavaly karácsony és idén június vége között (23), ennél egész Heves megyében alig volt több (39), Borsodban és Jász-Nagykun-Szolnok 33-33 - százezer lakosra vetítve.

Vas megyében eközben csak 5 betörés jutott 100 ezer lakosra, de Csongrád, Komárom-Esztergom és Veszprém megye sem áll rosszul.

Budapesten belül a kerületekben a legnagyobb baj az V. kerületben van (77), de a bulinegyed és a XI. kerület is eléggé fertőzött - szemben a XV. kerülettel, ahol 3 betörés jut 100 ezer főre. Érdekes módon minél értékesebb egy négyzetméternyi ingatlan, általánosságban annál nagyobb a betörésveszély, ebből a szempontból viszont az I. és a XII. kerület kivétel, nincs sok betörés, mégis drága az ingatlan.

Címlapról ajánljuk
Karácsonyi roham ide vagy oda, a kereskedelmi szövetség borúsnak látja a helyzetet

Karácsonyi roham ide vagy oda, a kereskedelmi szövetség borúsnak látja a helyzetet

Az Országos Kereskedelmi Szövetség álláspontja szerint még egy erős karácsonyi roham sem fogja egyenesbe hozni a kiskereskedelmi forgalom éves alakulását. Kozák Tamás, az OKSZ főtitkára szerint az árrésstopnak nincs jelentős hatása az élelmiszer-kereskedelem növekedésére, miközben az intézkedés jelentős károkat okoz az üzletláncoknak.

Orbán Viktor péntek reggel: a következő napokban derül ki, hogy a háború továbbterjed a mi irányunkba vagy letekerik a lángját

A Kossuth rádióban kezdte pénteki munkanapját a miniszterelnök. Elmondta: ha a háborút a harctéren kell megoldani, a fenyegetettség nőni fog – fogalmazott. Beszélt az orosz energiától való függésünkről, a gyenge Európáról, a Tisza Párt állítólagos programjáról és a kettős állampolgárság népszavazásának évfordulójáról is.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.05. péntek, 18:00
Bódis László
a Kulturális és Innovációs Minisztérium innovációért felelős helyettes államtitkára, a Nemzeti Innovációs Ügynökség vezérigazgatója
Fogy a lendület a tőzsdéken, újabb impulzusokra várnak a befektetők

Fogy a lendület a tőzsdéken, újabb impulzusokra várnak a befektetők

November végén volt egy kisebb megingás a világ tőzsdéin, az AI lufi kipukkanásától is tartottak a befektetők, de persze azt az esést is megvették a befektetők, és mostanra újra a történelmi csúcsok közelében állnak a világ részvénypiacai. Az elmúlt napokban azonban kezdett elfogyni a lendület, újabb impulzusokra várnak a befektetők. Legkésőbb jövő hét szerdán érkezik is ilyen impulzus, akkor tart kamatdöntő ülést az amerikai jegybank, de a mai inflációs adatot is érdemes figyelni.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×