Infostart.hu
eur:
363.18
usd:
314.21
bux:
148632.55
2026. augusztus 8. szombat László
Az éjszakai viharban megrongálódott elektromos távvezeték Kecskemét-Borbás külterületén 2018. június 13-án. Tömeges üzemzavart okozott a Nemzeti Közművek szolgáltatási területén a Dél-Alföldön június 13-ra virradóra végig vonuló vihar: csaknem százezer ügyfélnél okozott áramszünetet, de kora délelőttre már 70 ezer helyen helyreállították a szolgáltatást.
Nyitókép: MTI/Ujvári Sándor

Leállt a kalapácshinta Pilisvörösváron, azonnal beszüntették a működését

Húsz percig állt egy vidámparki hinta a levegőben, mert a viharban megsérült egy, a rendezvénynek elektromos áramot biztosító transzformátor Pilisvörösváron.

A közösségi médiában terjedt az a poszt, amely arról szólt, hogy bár mindenki be volt kötve, ráadásul az igen veszélyes kalapácshinta még nem fordult át, nem fejjel lefelé lógtak a gondolában ülő vendégek, félelmetes volt a pilisvörösvári vursli.

Az áramellátás helyreállítása után épségben lehoztak mindenkit.

A Vörösvári Napok rendezői szerint nem volt indokolt a rendezvény beszüntetése a vihar miatt augusztus 18-án este, mert ez időjárási előrejelzések szerint az nem veszélyeztette a rendezvényen részt vevőket. A vidámpark üzemeltetője szerint nem volt vészhelyzet, a hinta még az első perdülés előtt leállt - írja a blikk.hu.

A gyermekem fent volt a kalapácshintán, de nem volt vészhelyzet, nem ijedtünk meg, tudtuk hogy nincs baj, előfordul ilyen leállás - írta a Facebookon Nagy Katalin. - Pár perc múlva lehozták őket, be voltak kötve, visszaadták a belépőjegy árát is.

A lap információi szerint a vidámpark minden berendezése megfelelő biztonsági tanúsítvánnyal rendelkezett, amit a szervezők előzetesen többször is ellenőriztek.

Címlapról ajánljuk
Varga Judit meteorológus: a hőség miatt emelkedik az ózonszint a talaj közelében

Varga Judit meteorológus: a hőség miatt emelkedik az ózonszint a talaj közelében

A napokban nemcsak a magas hőmérséklet visel meg minket, de Budapesten és az ország számos pontján emelkedni kezd a talajközeli ózon koncentrációjának szintje is – derül ki a Másfélfok írásából. Varga Judit, a HungaroMet levegőminőség-védelemmel foglalkozó munkatársa az InfoRádióban elmondta, a magas ózonszint irritálhatja a légutakat és a szemet, csökkentheti a tüdőfunkciót, valamint súlyosbíthatja a meglévő légzőszervi betegségeket és asztmás tüneteket.
inforadio
ARÉNA
2026.08.10. hétfő, 18:00
Bíró Tibor
egyetemi tanár, a Nemzeti Közszolgálati Egyetem Környezeti Fenntarthatósági Intézetének vezetője, a Magyar Hidrológiai Társaság alelnöke
Megérkezett a hét legfontosabb adata - Nagyot ment az arany, emelkedtek a tőzsdék

Megérkezett a hét legfontosabb adata - Nagyot ment az arany, emelkedtek a tőzsdék

Emelkedtek az európai tőzsdék a mai kereskedésben, a délután megjelent amerikai munkaerőpiaci jelentés pedig új lendületet adott a piacoknak. Júliusban 23 ezerrel csökkent a foglalkoztatottak száma az Egyesült Államokban a várt 80 ezres növekedés helyett, ráadásul az előző két hónap adatát összesen 103 ezerrel lefelé módosították. A számok után esnek az amerikai kötvényhozamok, a Wall Street indexei pedig emelkedtek, mivel mérséklődtek a szeptemberi Fed-kamatemeléshez fűződő várakozások. Közben itthon is voltak események, a Mol és a Richter is hajnalban tette közzé negyedéves számait - előbbi árfolyama a jelentést követően történelmi csúcsra ment.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×