Infostart.hu
eur:
379.96
usd:
317.23
bux:
127493.86
2026. január 27. kedd Angelika

Élénk a kereslet a dobozos levegő iránt Kínában

Napok alatt elkapkodták a dobozos oxigéndús levegőt, amelyet egy cég kísérleti jelleggel árult a dél-kínai Hajnan sziget nemzetközi turisztikai vásárán. Az üdítőitalokhoz hasonló dobozba zárt levegőt akciós áron 29 jüanért, vagyis mintegy 1200 forintért kínálták.

A helyszíni beszámolók szerint a korlátozott számban, összesen 300 dobozzal kínált ritka áru vevői elsősorban turisták és vállalati képviselők voltak, akik a gyakorta szmogos északi, északkeleti országrészből érkeztek.

A levegőt a dobozos üdítőitalok mintájára töltötték Hajnan délnyugati részén Bavangling településen, amelyet 98 százalékban erdő borít. Területén a negatív oxigénionok átlaga állítólag négyzetcentiméterenként eléri a 6 ezret, vagyis a hatszorosa annak, amit az Egészségügyi Világszervezet (WHO) a "tiszta levegő" kritériumaként előír.

A cég a levegőt egyelőre a készlet erejéig kísérleti céllal árulta, de jelentések szerint két hónapon belül közfogyasztás céljából is piacra dobják. Közölték, gondolkoznak a nagyobb kiszerelésen és az alkalmazás, a felhasználhatóság körének bővítésén is.

A kezdeményezés egyébként Kínában nem új, évekkel ezelőtt már egy helyi milliárdos inkább feltűnés- és figyelemfelkeltésből, mint piaci vállalkozásként árult levegőt palackba zárva. Tavaly decemberben pedig egy kanadai vállalkozás hívta fel magára a figyelmet azzal, hogy szórófejjel ellátott palackjaiból, amelyekbe a Sziklás-hegységben zárták a levegőt, néhány óra leforgása alatt 500 darabot értékesített jó pénzért.

Címlapról ajánljuk
Szakértő: húsz év után áttörést ért el az Európai Unió a világ egyik legnagyobb hatalmával

Szakértő: húsz év után áttörést ért el az Európai Unió a világ egyik legnagyobb hatalmával

Az Európai Unió és India lezárta a tárgyalásokat egy történelmi jelentőségű szabadkereskedelmi megállapodásról, amely a felek által valaha kötött legnagyobb ilyen egyezmény – jelentette be Ursula von der Leyen, az Európai Bizottság elnöke Újdelhiben, az EU–India-csúcstalálkozón. A megállapodás a világ második és negyedik legnagyobb gazdaságát kapcsolja össze, összesen kétmilliárd embert érint. Az egyezmény jelentőségéről Trembeczki Zsoltot, a Magyar Külügyi Intézet kutatóját kérdeztük.

Resperger István: már minden második embert drón öl meg az ukrán fronton

Az ukrán–orosz háború aktuális állásáról, a két fél stratégiai céljairól, egy esetleges tűzszünet utáni helyzetről beszélt Resperger István ezredes, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem Szent István Biztonságkutató Központ igazgatója az InfoRádió Aréna című műsorában. Kitért Grönland helyzetére, valamint a Venezuelában történtekre is.
inforadio
ARÉNA
2026.01.28. szerda, 18:00
Varga Zsolt
a férfi vízilabda-válogatott szövetségi kapitánya
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×