Infostart.hu
eur:
356.48
usd:
308.73
bux:
132231.01
2026. június 10. szerda Gréta, Margit

Félreértés miatt riasztották a rendőröket Pilisvörösváron

élreértésen alapult az a hétfő reggeli pilisvörösvári riasztás, amelyre a rendőrök még annak tudatában vonultak ki, hogy egy elvált férj a házuk felrobbantásával fenyegetőzik.

Bényi Mónika, a Pest Megyei Rendőr-főkapitányság sajtóreferense elmondta: a rendőrök behatoltak a házba, ahol kiderült, hogy a tulajdonosnak nem állt szándékában felrobbantani az otthonát. Elmondása szerint a benzint csak a munkagépébe akarta tölteni, ezért vette magához a flakont. A felesége félreértette a szándékát, s ezért riasztotta a hatóságokat.

Az ügy hátterében a házaspár válása áll, aminek kapcsán a bíróság a feleségnek ítélte a házat, amit a férfi állítása szerint ő maga épített. A nő szerint a férje kijelentette, öngyilkos lesz, ha el kell hagyni a házat. Ez adhatott alapot a félreértésre. A rendőrség az ügyben nem indított lejárást, mivel a bűncselekménynek még a szándéka sem állt fenn - mondta a sajtóreferens.

Az esetről - az eredeti rendőrségi tájékoztatásnak megfelelően - korábban az MTI is azt írta, hogy Pilisvörösváron a házának felrobbantásával fenyegetőzik egy férfi. A helyszínre ki is vonultak a rendőrök, akik túsztárgyaló bevonására is készültek.

Az Elmű és a gázművek emberei is a helyszínre siettek, és kikapcsolták a házban a szolgáltatást, hogy elejét vegyék az akkor még valós veszélynek tartott katasztrófának.

Címlapról ajánljuk
Jön a vagyonadó: Magyar Péter posztolt a kormányülés után

Jön a vagyonadó: Magyar Péter posztolt a kormányülés után

A szerdai kormányülésen a kabinet többek között arról is döntött, hogy 3,4 milliárd forintnyi rendkívüli forrást biztosít a kórházi klímaberendezések azonnali javítására és karbantartására – derül ki a miniszterelnök Facebook-bejegyzéséből.

Bendarzsevszkij Anton: ez most már trendforduló, Ukrajna megfordította a háború menetét

Egy háború legtöbbször nem statikus, hanem dinamikus, a jelenlegi szakasz azonban egyértelműen Ukrajnának kedvez, de ez nem jelenti azt, hogy Oroszország számára elúszott volna a háború – mondta az InfoRádióban az Oeconomus Gazdaságkutató Alapítvány igazgatója. Arról is beszélt, hogy az ukránok a drónhasználatban, a technológia és a mesterségesintelligencia-képességek terén kerültek fölénybe az oroszokkal szemben.
inforadio
ARÉNA
2026.06.11. csütörtök, 18:00
Dénes Ferenc sportközgazdász
Dénes Tamás az InfoRádió főmunkatársa, futballtörténész és -szakíró
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×