Infostart.hu
eur:
353.82
usd:
310.77
bux:
139790.13
2026. június 29. hétfő Péter, Pál

Isten, azaz a GodTube - az év internetes nyertesei X.

Itt az év vége, ami hagyományosan a különböző összegző összeállítások ideje is. A brit The Daily Telegraph segítségével mi is visszatekintünk az év legnagyobb internetes nyerteseire. Az előző részekben sokat emlegettük és használtuk a YouTube fájlmegosztót, ám a fájlmegosztók között van egy másik sikertörténet is, ez pedig a vallásos videókat bemutató GodTube.

A legtöbb videómegosztó oldalt a hírességekről készített ilyen-olyan filmek, a házimozik, a kisállatok és a szex alkotja.

Aztán jött a keresztény olvasók számára létrehozott GodTube, amely mára az Egyesült Államok egyik legdinamikusabban növekvő internetes oldala, a múlt hónapban több mint négymillió látogatója volt.

A honlapot fenntartó texasi szervezet nem szégyellt világi oldalaktól is ellesni egy-egy ötletet. Például a YouTube mintájára egy videómegosztót is elhelyeztek az oldalon.

Minderre igény is van, az oldalra elhelyezett tartalmakat ugyanis rendszeresen nézik a használók, és újabbakat is feltöltenek. A legkedveltebb dalok klipjeit több millióan nézték már meg - köztük egy vallásos témájú rap számot -, és naponta több száz új videó kerül fel az oldalra, így már csaknem 25 ezer van az oldalon.

A feltöltött tartalmakat egy papneveldei hallgatókból álló csoport monitorozza. Az oldal szerkesztéséhez egyébként más vallások követőit is meghívták, akik azonban térítő tevékenységet itt nem folytathatnak. Sőt, szívesen látják az ateistákat is, akikkel akár vitába is szállnak.

Az Egyesült Államokban nem ritkák a vallási honlapok, például a muzulmán és a zsidó szervezetek is fenntartanak ilyeneket, azonban egyik sem ért el akkora sikereket, mint a GodTube.

Az oldal alapítója, Chris Wyatt arra a kérdésre, hogy szerinte Jézus vajon mit gondolna a honlapról, azt felelte: helyénvalóbb azt kérdezni, vajon mit töltene le Jézus.

Címlapról ajánljuk
Robotokkal, világrekorder hidakkal, kvantumműholdakkal mutat utat Kína

Robotokkal, világrekorder hidakkal, kvantumműholdakkal mutat utat Kína

Kínát sokáig a világ gyáraként emlegettük, ám mára az ország sokkal több lett. A világ leghosszabb hídja, a legnagyobb nagysebességű vasúthálózata, a napelemgyártás origója, melyben ma már több mint kétmillió ipari robot dolgozik és van kvantumműholdja is jól mutatja, hogy Kína ma már nemcsak termel, hanem irányt is mutat.

Csoda, ha nem tűnik el a Velencei-tó a nyár végére, döbbenetes fotók érkeztek

Történelmi mélypontra süllyedt a Velencei-tó vízállása: az agárdi mérőállomáson mindössze 47 centiméteres vízszintet rögzítettek, ami jelentősen elmarad az ideálisnak tekintett 130 centimétertől.
inforadio
ARÉNA
2026.06.29. hétfő, 18:00
Kovács Károly
a Magyar Víz- és Szennyvíztechnikai Szövetség elnöke
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×