Infostart.hu
eur:
385.15
usd:
331.69
bux:
120679.89
2026. január 16. péntek Gusztáv

Az európaiak leggyakrabban a szerelem kedvéért költöznek

Az európaiak inkább szerelmüket vagy családjukat követve költöznek külföldre, mint egy új munkahely, vagy a jobb életminőség kedvéért - derült ki egy uniós felmérésből.

Az Európai Bizottság számára készült felmérés szerint jelenleg az európaiak 2 százaléka él külföldön. 30 százalékuk családját követte az idegen országba, 24 százalék a jobb életminőségért, 25 százalék pedig új munkahelye miatt költözött.

A legkedveltebb célország Nagy-Britannia és Németország. Míg a britekhez elsősorban a pénzügyi, a biztosítási és az ingatlan szektorban dolgozó magasan képzett munkaerő áramlik, addig Németországot elsősorban a kétkezi munkások választják.

Franciaország és Spanyolország fő vonzereje a jobb életminőség, különösen ha a külföldre költöző nyugdíjasokról van szó. Olaszországba pedig elsősorban a szerelem vonzza a külföldieket.

Azok közül, akik vállalnák, hogy elhagyják a hazájukat, minden második már próbálta a külföldi életet, elsősorban cserediákként.

Akik külföldre költöznek, politikailag is aktívabbak

A felmérésből kiderült az is, hogy a külföldön élők általában aktívabbak politikailag, és inkább balra hajlanak.

"A spanyol bevándorlók szavaznak a legnagyobb arányban, az olaszok a legkritikusabbak hazájuk belpolitikájával szemben, és a britek mennek a leggyakrabban az utcára tüntetni, illetve ők a legszorgalmasabbak, ha kapcsolatba kell lépni politikai képviselőjükkel" - írja a jelentés.

A felmérés annak a programnak a részeként készült, amelynek keretében Brüsszel a munkaerő nagyobb mobilitását próbálja ösztönözni.

Címlapról ajánljuk

Csizmazia Gábor a furkósbotról és a Trump-paradoxonról: „Donald Trump kétszer lépte át a saját vörös vonalát”

Donald Trump amerikai elnök leginkább Ukrajna és a vámpolitika esetében lépte át a saját maga által felvázolt vörös vonalakat – mondta az InfoRádió Aréna című műsorában Csizmazia Gábor. A Nemzeti Közszolgálati Egyetem John Lukács Intézet tudományos főmunkatársa szerint Donald Trump külpolitikai lépései inkább elbizonytalanították a szavazóit, semmint újakat hoztak volna mellé.
inforadio
ARÉNA
2026.01.16. péntek, 18:00
N. Rózsa Erzsébet
egyetemi tanár, Közel-Kelet-szakértő
Emelkedtek az amerikai tőzsdék, szárnyaltak a befektetési bankok

Emelkedtek az amerikai tőzsdék, szárnyaltak a befektetési bankok

A befektetők a geopolitikai események értékelése mellett a vállalati gyorsjelentésekre is már figyelnek a héten, ugyanis az amerikai nagybankok megnyitották a jelentési szezont. A befektetők eközben szoros figyelemmel kísérik, hogy milyen hírek érkeznek az amerikai-dán egyeztetésekről, hiszen Donald Trump továbbra sem mondott le Grönland megszerzéséről, viszont Iránnal kapcsolatban mintha valamelyest enyhült volna az elnök álláspontja, legalábbis a tegnap esti kijelentései erre utalnak – részben emiatt korrigál az arany, az ezüst, és az olaj ára a korábbi emelkedés után. Közben a chiprészvények a tajvani TSMC erős negyedéves jelentése után kaptak egy lökést. Részvénypiacokon összességében pozitív a hangulat, emelkednek az európai és az amerikai részvények is, köztük a ma jelentő befektetési bankok. Itthon a Mol árfolyama ma is jelentős pluszban van, miután Szijjártó Péter arról beszélt, hogy közel a megállapodás a NIS szerb olajvállalatban lévő orosz tulajdonrész megvásárlásáról.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×