Infostart.hu
eur:
385.92
usd:
331.74
bux:
122409.62
2026. március 4. szerda Kázmér

Meg akarták büntetni, mert a szemetesbe dobta a szemetet

Egy brit férfit 50 fontra, vagyis több mint 18 ezer forintra akart megbüntetni a helyi önkormányzat, mert bedobott egy utcai szemetesládába két reklámlevelet. A hatóságok azzal indokolták a büntetést, hogy a két levél háztartási szemétnek számított, amit tilos az utcai szemetesekbe dobni.

Andy Tierney éppen a kocsijához tartott, amikor a postás átadott neki két reklámlevelet. A férfi útközben ki is bontotta a leveleket, majd bedobta őket egy utcai szemetesládába.

Az önkormányzat a levelek címzése alapján azonosította, és így szabta ki rá az 50 fontos büntetést, mivel a két levél szerintük háztartási hulladéknak minősül.

A háztartási szemetet pedig tilos az utcai szemetesekbe dobni, mert azok a járókelők kis méretű hulladékai számára vannak fenntartva.

A BBC tudósítása szerint végül az önkormányzat elállt a büntetéstől. Lépésüket azzal magyarázták, hogy eredetileg azt hitték: a levelekkel együtt más szemetet is kidobott Andy Tierney.

Címlapról ajánljuk
Orbán Viktor: minden energetikai létesítmény, amely orosz energiát használ, ukrán szabotázsakciók célpontja lehet

Orbán Viktor: minden energetikai létesítmény, amely orosz energiát használ, ukrán szabotázsakciók célpontja lehet

A Védelmi Tanács szerdai ülésén hozott kormánydöntéseket ismertette a Facebook-oldalára feltöltött videóban Orbán Viktor miniszterelnök.

Utasosztályozás alapján zajlik a kimenekítés Szlovákia felé

Kedd este landolt a Pozsonyi Nemzetközi Repülőtéren az első, Közel-Keletről indult kimenekítő járat, Izraelből és Jordániából szállítottak haza szlovák állampolgárokat. Ma újabb állami járat indul, utána újabb országból is megkezdik a kimenekítést. A külügyminisztériumra jelentős nyomás nehezedik, nem minden szlovák állampolgárt lehet kormányzati géppel hazaszállítani.
inforadio
ARÉNA
2026.03.04. szerda, 18:00
Resperger István
ezredes, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem Szent-István Biztonságkutató Központ igazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×