Infostart.hu
eur:
378.92
usd:
318.14
bux:
128956.38
2026. február 11. szerda Bertold, Marietta
Ujhelyi István, a Magyar Szocialista Párt (MSZP) képviselője az Európai Parlament strasbourgi épületében 2019. július 16-án.
Nyitókép: MTI/Koszticsák Szilárd

Életmentő szívműtétet hajtottak végre Ujhelyi Istvánon

Az egykori EP-képviselőnél gyermekkorában egy különleges aortaszűkületet diagnosztizáltak, amelyet most meg kellett műteni. Ujhelyi Istvánra többhetes rehabilitáció vár rá, de reméli, hogy hamarosan újra aktív lehet a szakmában.

Többórás szívműtéten esett át a napokban Ujhelyi István, korábbi szocialista európai parlamenti képviselő, az ENSZ turisztikai szervezetének jelenlegi uniós nagykövete.

A korábbi politikus a közösségi oldalán azt írta, hogy gyermekkorában egy különleges aortaszűkületet diagnosztizáltak nála, amellyel eddig együtt tudott élni.

„Sokan kérdezték, hogy miért tűntem el az elmúlt napokban. Egyszerű, de komoly oka volt: egy súlyos és életmentő, de tervezett orvosi beavatkozáson kellett, hogy átessek. Az elmúlt majd’ öt évtizedben rendszeresen jártam ellenőrzésre, és mivel a legutóbbi vizsgálatok már egy jelentős szívbillentyű-megnagyobbodást jeleztek, ezért kénytelen voltam műtőasztalra feküdni” – írta.

Ujhelyi István hozzátette, hogy a beavatkozás alatt leállították a szívét és a tüdejét, gépekre tették, majd a billentyűcsere után újraindították mindkét szervet. Ezután köszönetetét fejezte ki a budapesti Gottsegen György Országos Kardiovaszkuláris Intézet orvosainak és ápolóinak a sikeres műtétért.

Ujhelyi Isvántra többhetes rehabilitáció vár rá, de reméli, hogy hamarosan újra aktív lehet a szakmában.

Címlapról ajánljuk
Csehország is lépne a gyerekek közösségimédia-használatának ügyében, veszélyes kihívás terjed

Csehország is lépne a gyerekek közösségimédia-használatának ügyében, veszélyes kihívás terjed

Egyre nagyobb vita bontakozik ki Csehországban arról, hogy korlátozni vagy akár betiltani kellene-e a közösségi oldalak használatát a gyermekek számára. A kormányzó ANO mozgalom – francia és ausztrál mintát követve – azt javasolja, hogy a Facebook, az Instagram vagy a TikTok csak 15 éves kortól legyen elérhető. A kezdeményezés célja a gyerekek védelme, kritikusai szerint azonban a tiltás több problémát is felvet.

„Össztűz” – Robert Fico nem akármivel fenyegeti Brüsszelt

Az elektromos energia árának csökkentését tartja az egyik legfontosabb európai uniós feladatnak Ausztria, Szlovákia és Csehország miniszterelnöke. A három ország kormányfője a slavkovi formátum találkozóján közös nyilatkozatot fogadott el, amelyben rögzítették álláspontjukat a csütörtöki, február 12-i rendkívüli uniós csúcs előtt.
inforadio
ARÉNA
2026.02.11. szerda, 18:00
Schiffer András
ügyvéd, volt országgyűlési képviselő
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×