Infostart.hu
eur:
359.37
usd:
314.82
bux:
142229.37
2026. július 15. szerda Henrik, Roland
One boy, little boy ridding his toy motorcycle on autumn day in park.
Nyitókép: Getty Images/South_agency

Megrázó videóra reagált a magyar rendőrség

Nyílt levélben mondanak köszönetet.

Egy, a közösségi felületeken terjedő videón megrázó és egyben felemelő pillanatok láthatóak - olvasható a rendőrség hivatalos honlapján. Egy kisgyermek – lábbal hajtott játékmotorjával, felügyelet nélkül – forgalmas, többsávos úttestre gurult ki Budapesten, hosszú métereket megtéve a forgalommal szemben.

A baleset lehetősége rémisztően valós volt, de a hétköznapi hősöknek köszönhetően szerencsére elmaradt a tragédia.

Az arra közlekedő autósok lélekjelenlétének, empátiájának és nem utolsósorban emberségének köszönhetően a gyermek sértetlenül megúszta ezt a borzalmasan veszélyes helyzetet.

Egy sofőr az autóját védőpajzsként keresztbe fordítva állta el az utat, egy másik kiszállva cselekedett. Ezek az emberek nem ismerték egymást, talán soha nem is fognak újra találkozni; mégis együtt mentettek életet.

Mint írják: "Ezúton mondunk őszinte köszönetet a „jelenleg még” névtelen hősöknek, akik nem nézték tétlenül a veszélyes szituációt, hanem példát mutattak összefogásból, emberségből!"

Ugyanakkor nem mehetünk el szó nélkül amellett, hogy ez egyáltalán megtörténhetett - emeli ki az ORFK. A gyermekre felügyelő felnőtt figyelmetlensége, felelőtlensége miatt kialakult helyzet, akár a csöppség életébe kerülhetett volna, hiszen ők még nem képesek felmérni a veszélyeket. Ez a mi dolgunk. Szülőként, felnőttként, gondviselőként.

Egyetlen pillanatnyi figyelmetlenség is elég lehet a bajhoz. Egy forgalmas úttest nem játszótér, a felelőtlenség nem valamiféle véletlen, hanem döntés kérdése.

Legyen ez a történet nemcsak hála, hanem tanulság is!

Kérik azokat, akik szemtanúi voltak az eseménynek, és a gyermek segítségére siettek jelentkezzenek ezen az e-mail címen: balesetmegelozes@orfk.police.hu!

"Szeretnénk nekik személyesen is köszönetet mondani bátor, példamutató fellépésükért" - olvasható a honlapon.

Címlapról ajánljuk
Vitézy Dávid az InfoRádiónak: KRESZ-kérdőiv jön, új közlekedési fejlesztésekről is dönt a kormány

Vitézy Dávid az InfoRádiónak: KRESZ-kérdőiv jön, új közlekedési fejlesztésekről is dönt a kormány

A helyreállítási alapból Magyarországra érkező uniós források egy részét járműbeszerzésekre fordítja a kormány, és hamarosan döntés születhet új közlekedési fejlesztésekről is – mondta az InfoRádióban a közlekedési és beruházási miniszter a magyar vasút 180 éves fennállása tiszteletére szervezett budapesti ünnepség után. Vitézy Dávid hozzátette: a kohéziós források felhasználásáról is tárgyal szerdai ülésén a kabinet. A KRESZ-t két lépcsőben alakítják át.

Rendkívüli országgyűlési ülést hív össze a kormány

Kétnapos rendkívüli parlamenti ülés összehívását kezdeményezte a jövő hétre a kormány nevében Miniszterelnökséget vezető miniszter, az erről szóló dokumentum szerdán került fel az Országgyűlés honlapjára.
inforadio
ARÉNA
2026.07.15. szerda, 18:00
Németh Zsolt
az Országgyűlés külügyi bizottságának fideszes alelnöke
Tisza-kormány: folytatódnak a személycserék, sorjáznak a szakpolitikai döntések

Tisza-kormány: folytatódnak a személycserék, sorjáznak a szakpolitikai döntések

Kedden Magyar Péter miniszterelnök napirend előtti felszólalásában bírálta az ellenzéket, amiért az alkotmánymódosítás elleni tiltakozás után a Fidesz és a Mi Hazánk távol maradt a szavazástól, és hangsúlyozta, hogy az ország nem lehet egyetlen párt tulajdona. Az Országgyűlésben lezárták a Nemzeti Vagyonvisszaszerzési Hivatal létrehozásáról szóló törvényjavaslat általános vitáját, miközben felgyorsultak a személycserék az állami intézményeknél: teljesen megújul a MÁV igazgatósága, változások történtek a Szerencsejáték Zrt.-nél, és távozott a Creative Hungary vezetője is. Politikai vitát ígér a kormány az augusztus 20-i ünnepségek finanszírozása, miután a korábbi, 17,5 milliárd forintos szerződést felmondták, a kormány pedig a töredékéből tervezi megrendezni az eseményt. A kabinet több szakpolitikai irányt is kijelölt: év végére készülhet el az új energiastratégia, a honvédelmi miniszter az orosz befolyástól való távolodást hangsúlyozta, zajlik az uniós források gyors felhasználása. A legfontosabb döntésekről és fejleményekről szerdán is folyamatosan beszámolunk.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×