Infostart.hu
eur:
388.03
usd:
329.53
bux:
0
2025. december 27. szombat János
Nyitókép: Pixabay

Vigyázat, kiadták az engedélyt: Siófokon szabad a vadászat

Siófok városa döntött: a településen elszaporodó vadakra megadták a kilövési engedélyt.

Három helyszínen engedélyezte a Siófoki Rendőrkapitányság a vadak kilövését a város belterületén a Sióvölgye Földtulajdonosi Vadászegyesület számára – írja a siofok.hu. A kilövési engedély május 15. és október 31. között van érvényben, naponta 5 és 9, illetve 16 és 22 óra között.

Az engedélyt a vadászegyesület kérelmezte, ugyanis az utóbbi időszakban a Siófok sóstói városrész adótornyaitól, a 7-es út és az M7-es autópályától északra eső határvonaltól, illetve északról a Balatonig elterülő területen elszaporodtak a vaddisznók, őzek, szarvasok és más szőrmés kártevők, többek között a róka, az aranysakál, és a borz. A kérelem indoklása szerint a vadak jelenléte közegészségügyi és közbiztonsági okokból is veszélyes, súlyos károkat okozhatnak a köz- és magántulajdonban is.

A vadásztársaság ezen a területen olyan helyre tereli a vadakat, ahol a kilövés biztonságos körülmények között megtörténhet.

Címlapról ajánljuk
Ilyen volt a világ 2025-ben
Háború, halál, béke

Ilyen volt a világ 2025-ben

2025-ben egy hosszú ideje óta tartó háborút sikerült befagyasztani, egy másik azonban – a béketervek ellenére – még a fegyverszünetig sem jutott. Körképünkben nem csak a világpolitikát meghatározó fegyveres konfliktusokat, de az év más fontos nemzetközi történéseit is áttekintjük.

Inváziós fajok támadása: durva következménye lesz, ha csak akkor cselekszünk, amikor már ég a ház

Amikor egy idegen állat- vagy növényfaj megtelepszik Magyarországon, hajlamosak vagyunk csak ökológiai problémaként gondolni rá, pedig a számlát nem a természet, hanem a gazdaság fizeti. Fertő Imre, a Budapesti Corvinus Egyetem Fenntartható Fejlődés Intézetének professzora az InfoRádióban azt mondta, az igazi veszteség sokszor olyan „láthatatlan” tételekben rejlik, mint a romló vízminőség vagy az eltűnő fajok, ezért fontos a minél gyorsabb cselekvés, továbbá mérsékelni kell az okozott károkat, negatív hatásokat.
VIDEÓ
EZT OLVASTA MÁR?
×
2025. december 27. 05:00
×
×
×
×