Infostart.hu
eur:
386.94
usd:
329.12
bux:
0
2025. december 29. hétfő Tamara, Tamás
Nyitókép: Pixabay

Olyan különlegesség épül Zamárdiban, ami még nem volt a Balatonon

Még egy újfajta kikötő létesülhet a Balatonnál. Elektromos és svertes hajók használhatnák.

Egy a Magyar Vitorlás Szövetség által kezdeményezett program keretében kishajós megállópont-hálózat épül ki a Balaton déli partján. A Dél-Balatoni Vízi Kör elnevezésű kezdeményezésben mindenki számára elérhető kishajós megállópontokat, köztük a tervezett zamárdi kikötőt is kialakítanák, hozzájárulva a tó körbehajózhatóságához és a térség turisztikai fejlődéséhez. Ehhez kapcsolódóan kezdeményezte az önkormányzatnál a Harcsa utcai kikötőszár hasznosítását a kajak-kenu pontot működtető Zamárdi Vízisport Egyesület vezetője – írta meg a Sonline.

A zamárdi képviselő-testület legutóbb arról döntött, hogy elvi szinten támogatja egy projektcég létrejöttét, most konkrét terveket várnak a cég képviselőjétől.

Zamárdi polgármestere, Csákovics Gyula szerint nem tőkesúlyos vitorlások (svertes vitorlások és elektromos hajók). Azért támogatják az ötletet, mert a Bácskai utcai kishajós kikötőben is hosszú a várólista a helyekért.

Hozzátette: a városnak egyébként bár van mederhasználati engedélye, forrása nincs a kikötő kialakításához, ám a mólószár hasznosítására jelentkező cég pályázati forrásokból meg tudná oldani a fejlesztést.

Címlapról ajánljuk
Donald Trump Kijevbe is kész elutazni a béke érdekében

Donald Trump Kijevbe is kész elutazni a béke érdekében

Donald Trump szerint a kelet-ukrajnai Donbasz régió egyike a fennmaradó kérdéseknek, de megjegyezte, hogy ezen a téren is sikerült közelebb kerülni az egyetértéshez – erről az amerikai elnök beszélt, miután Volodimir Zelenszkij ukrán elnökkel tárgyalt Floridában. Volodimir Zelenszkij szerint a 20 pontra szűkített béketervezetről „90 százalékban sikerült megállapodni”. Egy végleges békemegállapodás az amerikai elnök szavai szerint „néhány héten belül” létrejöhet, de az sem zárható ki, hogy meghiúsul az egyezség, ami Trump szerint „szégyen lenne”.
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×