Infostart.hu
eur:
389.39
usd:
336.25
bux:
124373.81
2026. március 25. szerda Irén, Írisz
Sunrise shot of the Hungarian parliament in Budapest with a reflection in Danube
Nyitókép: photo by Miroslav Petrasko/Getty Images

Elfogadták az Alaptörvény újabb módosítását

Hiába a blokád, a kürtölés és a molinó.

Az Alaptörvény tizenötödik módosításának idején momentumosok egy molinót feszítettek ki a padsorok mögé, az alábbi felirattal: „Minket kitilthattok, de az igazságot nem!”. Latorcai János ülésvezető szavait kürttel próbálták megzavarni, amihez Latorcai János gratulált.

A képviselők végül 140 igen, 21 nem szavazattal elfogadták az Alaptörvény-módosítást. Latorcai János az eredmény kihirdetése után megjegyezte: „A helyi tiltakozók pedig majd élvezik a megérdemelt jutalmukat” – derüt ki az Index tudósításából.

A képviselők tizenötödik alkalommal módosították az Alaptörvényt. Ennek értelmében a korábbi „Az apa férfi, az anya nő” mintájára belekerül az Alaptörvénybe, hogy az ember születési neme biológiai adottság, amely vagy férfi vagy nő lehet. Alkotmányos védelmet kap a készpénzhasználat, egy másik módosítás pedig lehetővé teszi, hogy a kormány által Magyarországra veszélyesnek tartott kettős állampolgárok magyar állampolgárságát felfüggesszék. Bekerül továbbá az Alaptörvénybe a kábítószer előállításának, terjesztésének, népszerűsítésének és fogyasztásának tilalma is.

A fentieken túl a tizenötödik módosítással egységessé válik a bírói és az ügyészi korhatár, ami azt jelenti, hogy 2026. január 1-jétől az ügyész szolgálati jogviszonya az általános öregségi nyugdíjkorhatár helyett az ügyész hetvenedik életévének betöltéséig állhat fenn.

Címlapról ajánljuk
Kis benzinkutak: adócsökkentés nem lesz, állami támogatás viszont igen

Kis benzinkutak: adócsökkentés nem lesz, állami támogatás viszont igen

A kormány nem csökkenti a kis benzinkutak kiskereskedelmi adóját, kidolgoznak ugyanakkor egy támogatási rendszert a kiskutak megsegítésére – erről állapodtak meg a Nemzetgazdasági Minisztérium és a Független Benzinkutak Szövetségének képviselői. Támogatásra azért van szükség, mert az árszabályozás miatt a kis kutaknak vagy egyáltalán nem, vagy csak minimális hasznuk keletkezik.

Orbán Viktor: fokozatosan leállítjuk az ukrajnai gázszállításokat

A szerdai kormányülésen előterjesztést tesz a miniszterelnök. Orbán Viktor közölte: Ukrajna 30 napja blokkolja az olajszállítást hazánk felé a Barátság kőolajvezetéken, a magyar kormány szerint Ukrajna politikai okokból nem indítja újra a korábban megtámadott létesítmény működését.
inforadio
ARÉNA
2026.03.25. szerda, 18:00
Csiki Varga Tamás
a Stratégia és Védelem Konzultációs Csoport elemzője
Mindent megmozgatnak a tárgyalások érdekében, de tovább üvöltenek a fegyverek, nem csitul az iráni háború - Cikkünk folyamatosan frissül a közel-keleti háború eseményeivel

Mindent megmozgatnak a tárgyalások érdekében, de tovább üvöltenek a fegyverek, nem csitul az iráni háború - Cikkünk folyamatosan frissül a közel-keleti háború eseményeivel

Különleges erőket és elit deszantosokat vezényel Donald Trump amerikai elnök a Közel-Keletre, miközben arról beszélt tegnap is, hogy elkezdtek tárgyalni Iránnal a háború lezárásáról. Teherán továbbra is azt állítja: nincs semmilyen tárgyalás. Izrael átfogó szárazföldi hadjáratot kezdett Libanon területén, minden jel arra mutat, hogy megszállják az ország déli részét. Az Egyesült Arab Emírségek és Szaúd-Arábia közben komolyan mérlegeli, hogy beszéllnak a háborúba Izrael és Amerika oldalán, mivel Teherán folyamatosan támadja a területüket. Közben iráni és amerikai oldalról is megjelentek konkrét tervek arra vonatkozóan, hogy képzelik el a felek a háború lezárását, illetve sorra ajánlják fel semleges országok segítségüket a háború lezárását elérni hivatott tárgyalások közvetítésében. Cikkünk folyamatosan frissül az iráni háború keddi fejleményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×