Infostart.hu
eur:
388.66
usd:
330.16
bux:
0
2025. december 26. péntek István
Young woman with heart problems lying on the ground facing down - Girl with chest pain faint on the street - Female with epilepsy in need for help
Nyitókép: Getty Images

Maró szag egy bevásárlóközpontban, többen rosszul lettek

Több eladónál és vásárlónál is erős felsőlégúti irritációt okozott a folyosókon terjedő maró szag a Pólus Centerben hétfő délelőtt.

A Telexnek a bevásárlóközpont üzemeltetése is megerősítette, hogy a tűzoltóságot és a rendőrséget is kihívták az esethez. Az Országos Mentőszolgálat közlése szerint köhögés, torokkaparás miatt összesen 15 embert, köztük egy gyermeket szállítottak vizsgálat céljából toxikológiai osztályra.

A Pólus azt közölte, hogy a helyszínre érkező tűzoltóság vegyvédelmi kollégái mintát vettek a levegőből, de nem mértek ki belőle életre veszélyes anyagot és biztonságosnak nyilvánították a területet. A Pólus Center szerint a tapasztalt tünetek alapján mind a tűzoltók, mind a rendőrök azt feltételezik, hogy valamilyen könnygázszerű anyag kerülhetett a levegőbe az adott folyosószakaszokon.

A bevásárlóközpontot átszellőztették, és a Pólus üzemeltetése szerint két óra múlva már egyáltalán nem volt érezhető a hatás. A problémát a vizsgálatok szerint egyébként nem valamilyen karbantartási munka okozta.

(A nyitókép illusztráció.)

Címlapról ajánljuk

Hétközi munkaszüneti „ünnepnapokat” sürget az ellenzék Németországban

Kevesebb mint két héttel az újév beköszönte előtt különös vita támadt német ellenzéki pártok és a kormányon lévő konzervatívok között. Az ellenzék szerint jövőre túl sok ünnepnap esik a hétvégére, amit hétközben pótolni kellene. A CDU/CSU szerint a "pótlást" jelenlegi gazdasági helyzetében aligha jöhet szóba.
VIDEÓ
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×