Infostart.hu
eur:
387.63
usd:
329.94
bux:
109422.39
2025. december 18. csütörtök Auguszta
Az egykori Magyar Királyi Pénzügyminisztérium felújítás alatt álló épülete a budai Várban 2023. október 12-én.
Nyitókép: MTI/Szigetváry Zsolt

A budai Várba költözik a Belügyminisztérium

Hivatalossá vált, hogy a Belügyminisztérium elhagyja több mint 70 éves székhelyét.

Megjelent Pintér Sándor belügyminiszter döntése a péntek esti Hivatalos Értesítőben arról, hogy a budai Várba, a Mátyás-templom melletti teljesen felújított épületbe költözik a Belügyminisztérium. A tárca címét ezért egy sor helyen át kellett írni, és a „1051 Budapest, József Attila u. 2–4.” helyett már „1014 Budapest, Szentháromság tér 6.” szerepel - vette észre a hvg.hu.

A szóban forgó épület 1945 előtt a Pénzügyminisztériumé volt, és a korábbi tervek szerint ismét az övé lett volna, ám közben ez a tárca megszűnt azzal, hogy beolvadt a Nagy Márton vezette Nemzetgazdasági Minisztériumba, Varga Mihály pedig jegybankelnök lett.

(A nyitóképen: Az egykori Magyar Királyi Pénzügyminisztérium felújítás alatt álló épülete a budai Várban 2023. október 12-én.)

Címlapról ajánljuk

Gazdatüntetés Brüsszelben: borult az eredeti akciózási terv, útlezárások jönnek az EU-csúcs helyszínén

Európai egység alakult ki a gazdatársadalomban a mostani brüsszeli tiltakozást illető két ügyben: senki nem szeretne nagy mennyiségű, ellenőrizetlen dél-amerikai élelmiszer ellen küzdeni a piacért, illetve a green dealből adódó átállás anyagi terheit sem vállalnák a jelenlegi formájában. A tüntetés eredeti programját borították az éjszakai akciózások, amelyek jelenleg ott zajlanak, ahol a zárolt orosz vagyont Brüsszelben őrzik. Helyszíni tudósítás.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.18. csütörtök, 18:00
Lehel László
a Magyar Ökumenikus Segélyszervezet elnök-igazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×