Infostart.hu
eur:
355.89
usd:
308.07
bux:
132897.2
2026. június 10. szerda Gréta, Margit
Nyitókép: Unsplash

A következő napokat sokan megszenvedhetik

A magasabb nappali hőmérsékletek és a napsütés jól jött az allergéneknek, megindulhat az intenzívebb pollenszórás.

Nem túl jó hír, hogy a napokban felerősödhet a legkorábban virágzó tavaszi fák pollenszórása – írja a sonline.hu.

A kora tavaszias idő hatására a természet is éledezni kezdett, egyre több helyen jelennek meg a hóvirágok, pedig még az év első hónapja sem ért véget. Ugyanakkor más növények is ébredeznek téli álmukból, így

a mogyoró, az éger, valamint a ciprus- és tiszafafélék pollenszemei már megjelentek a levegőben, ugyan még csak alacsony szinten.

A következő napokban többfelé folytatódhat a tavaszias idő, a Nemzeti Népegészségügyi és Gyógyszerészeti Központ (NNGYK) tájékoztatása szerint a legkorábban virágzó tavaszi fák, azaz a mogyoró, az éger, valamint a ciprus- és tiszafafélék pollenkoncentrációja helyenként elérheti akár a tüneteket okozó közepes szintet is.

A tájékoztató szerint a kültéri allergén gombák spóraszáma jellemzően alacsony szinten van jelen hazánkban.

Címlapról ajánljuk
Pénteken érvénybe lép a migrációs paktum – Nemcsak Magyarország görget maga előtt tartozásokat

Pénteken érvénybe lép a migrációs paktum – Nemcsak Magyarország görget maga előtt tartozásokat

Nemcsak a fizikai infrastruktúra kialakítása okoz gondokat több uniós tagországnak, hanem a jogi átültetés kapcsán is jelentkeznek bizonyos gondok – mondta az InfoRádióban a Migrációkutató Intézet igazgatója az Európai Unió Migrációs és Menekültügyi Paktumáról. Marsai Viktor figyelmeztetett: ha a magyar kormány nem lesz hajlandó végrehajtani a paktum kötelezően előírt intézkedéseit, akkor a napi egymillió eurós bírság továbbra is „ketyegni fog”, sőt akár még kötelezettségszegési eljárás is indulhat Magyarországgal szemben.

„Három hét alatt” – Elkészült az uniós pénzek érkezését lehetővé tévő törvényhegy

Történelmi jelentőségű törvénycsomag az Országgyűlésben – jelentette be Magyar Péter kedd este a Facebook-oldalán közzétett videóban annak kapcsán, a kormány benyújtotta az európai uniós forrásokhoz való hozzáférés érdekében szükséges egyes törvények módosításáról szóló javaslatot.
inforadio
ARÉNA
2026.06.10. szerda, 18:00
Gál Katalin
a Magyar Könyvkiadók és Könyvterjesztők Egyesülete elnök-igazgatója
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×