Infostart.hu
eur:
385.29
usd:
334.04
bux:
121911.23
2026. március 31. kedd Árpád
Nyitókép: Pixabay

Meglepő fejlemény a váci uszoda „kukkolásos” ügyében

Nem állapított meg bűncselekményt a rendőrség a váci uszodában egy öltöző faliórájába rejtett kamera ügyében. Bár a nyomozás kiderítette, ki szerelte be a rejtett kamerát, nem volt megállapítható, hogy a tettét személyes adat, magán-, üzleti vagy gazdasági titok megszerzése motiválta volna, és arra sem volt bizonyíték, hogy a kamera adatokat rögzített volna. A Nemzeti Adatvédelmi és Információszabadság Hatóság azonban továbbra is vizsgálja az ügyet.

Lezárta a rendőrség a nyomozást, és nem állapított meg bűncselekményt abban az ügyben, amelyben a váci uszoda egyik alkalmazottja rejtett kamerát helyezett el az uszoda férfiöltözőjének faliórájában.

Ahogy arról az Infostart is beszámolt, vízilabdás fiatalok bukkantak rá Vác uszodájában az öltözőjükben lévő faliórába rejtett kamerára, tavaly december 13-án. A helyszínre a rendőrség is kiszállt, előbb ismeretlen elkövető ellen indítottak eljárás tiltott adatszerzés gyanúja miatt, majd nem sokkal később kiderült, hogy a kamerát a cég egyik alkalmazottja helyezte el. A törvénysértő dolgozónak Gulyás Zoltán, a Váci Sport ügyvezetője azonnali hatállyal felmondott.

Az esetről akkor Makrai Zsolt, a város egyik önkormányzati képviselője számolt be, aki szorgalmazta, hogy vizsgálják át az önkormányzat többi sportintézményének öltözőit is.

A Vác.hu helyi hírlap most azt írja, hogy az eljárást megszüntető határozat indoklása szerint bár a nyomozás kiderítette, ki szerelte be a rejtett kamerát, az azonban nem volt megállapítható, hogy a tettét személyes adat, magán-, üzleti vagy gazdasági titok megszerzése motiválta volna. Valamint arra sem volt bizonyíték, hogy a kamera adatokat rögzített volna.

A Nemzeti Adatvédelmi és Információszabadság Hatóság azonban továbbra is vizsgálja az ügyet, Gulyás Zoltán ügyvezető igazgató és a rendőrség bejelentése alapján – idézi az Index. A szóban forgó esetben ugyanis nem csak bűncselekmény, hanem adatvédelmi jogi jogsértés gyanúja is felvetődött. Amennyiben a hatóság a jogsértést megállapítja, szankciót alkalmazhat.

Címlapról ajánljuk
inforadio
ARÉNA
2026.03.31. kedd, 18:00
Dobrev Klára
a Demokratikus Koalíció elnöke, a párt választási listavezetője
Még intenzívebb csapásokat ígért Trump hadügyminisztere, rakétákkal támadta Irán Dubajt – Híreink az iráni háborúról kedden

Még intenzívebb csapásokat ígért Trump hadügyminisztere, rakétákkal támadta Irán Dubajt – Híreink az iráni háborúról kedden

Valószínűleg iráni dróntámadás ért egy Dubaj közelében horgonyzó tankerhajót. A támadás után tűz ütött ki, amelyet sikerült eloltani, és olajszivárgás sem történt. Dubaj városát is támadta Irán: rakétákat lőtt ki rá, több robbanást is lehetett hallani. Pete Hegseth amerikai hadügyminiszter keddi tájékoztatójában azt mondta, Donald Trump amerikai elnök megállapodást akar kötni Iránnal, de ha a perzsa állam ebbe nem megy bele, még intenzívebb háború jön. Cikkünk folyamatosan frissül az iráni háború eseményeivel.

EZT OLVASTA MÁR?
×
2026. március 31. 14:58
×
×