Infostart.hu
eur:
391.32
usd:
337.71
bux:
122655.67
2026. március 24. kedd Gábor, Karina
Nyitókép: Pexels.com

Létesült 42 ezer hektár erdő Magyarországon

Az Agrárminisztérium által meghirdetett Településfásítási program nagyon sikeres és jövőre is folytatódni fog - hangsúlyozta az Agrárminisztérium (AM) parlamenti államtitkára a Csongrád-Csanád vármegyei Csanyteleken.

Farkas Sándor a településen tartott faültetés helyszínén elmondta, a programban az őszi idényben eddig 317 település pályázott és nyert, amellyel mintegy 6000 sorfát ültettek el országszerte. Véleménye szerint ez hozzájárul a tisztább környezethez és a jobb levegőhöz is.

Az államtitkár kiemelte: a fásítási programokkal a kormány célja az, hogy 2030-ra az ország területének 27 százaléka erdővel, fával borított terület legyen. Az állami erdőgazdaságok és a magán erdőtulajdonosok a pályázati lehetőségeket kihasználva mintegy 42 ezer hektár erdőt telepítettek az elmúlt időszakban Magyarországon.

A Településfásítási program - amely várhatóan jövőre is folytatódik - lehetőséget biztosít a kistelepüléseknek ahhoz, hogy különösebb anyagi teher nélkül megóvják környezetüket, szebbé és élhetőbbé tegyék a településüket. Megjegyezte, hogy a település lakóit is be szokták vonni ezekbe a programokba, hogy minél jobban megismerjék a fásítás, a környezetvédelem és a környezet szeretetének a lényegét.

Erhard Gyula, Csanytelek polgármestere (független) elmondta, a településen nagy figyelmet fordítanak arra, hogy minél több fát ültessenek, mert - ahogy fogalmazott - a levegőre is vigyázni kell. Hozzátette, most 25 fát ültettek el, és már második alkalommal sikerült nyerniük a pályázaton.

Címlapról ajánljuk

Varju László: Paks II-t nem szabad megépíteni, az eurót be kell vezetni

A választásig hátralévő időre sorozatot indított az InfoRádió, hogy a kutatások szerint a parlamenti bejutásra esélyes pártok politikusait, szakpolitikusait a napi ügyek mellett külpolitikai és gazdasági elképzeléseikről is kérdezzük. A Fidesz-KDNP, a DK és a Mi Hazánk elfogadta a meghívást. A Tisza Párt nem kívánt élni a lehetőséggel. Varju László, a Demokratikus Koalíció országgyűlési képviselőjelöltje és képviselője pártja gazdasági elképzeléseiről beszélt az Aréna című műsorban.
inforadio
ARÉNA
2026.03.25. szerda, 18:00
Csiki Varga Tamás
a Stratégia és Védelem Konzultációs Csoport elemzője
EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×