Infostart.hu
eur:
386.47
usd:
330.03
bux:
110405.74
2025. december 20. szombat Teofil
Vörösbe borul a Lánchíd az AIDS-elleni küzdelem világnapján
Nyitókép: Facebook

Látványos módon emlékezik meg a főváros az AIDS világnapjáról

Vörös színbe borul a Lánchíd vasárnap este, az AIDS-elleni küzdelem világnapján - közölte Gál József, az LMP fővárosi képviselője, a párt szóvivője, a Podmaniczky Mozgalom tagja Facebook-bejegyzésében.

A világnap szimbóluma a Red Ribbon, azaz a vörös szalag, ezért kezdeményezte Gál József, hogy vasárnap este ezzel a színnel világítsák meg a Lánchidat. "Rendkívül fontos, hogy felhívjuk a figyelmet a HIV-fertőzéssel élőkre, a megelőzés és a szűrések fontosságára, valamint kifejezzük együttérzésünket az AIDS-ben elhunyt emberek iránt" - írta a politikus.

A HIV-fertőzés nőt és férfit egyaránt érint. Amíg a világon 1 millió, addig Magyarországon nagyjából 220 új HIV-fertőzöttet regisztrálnak évente, de becslések szerint az országban még 3-4 ezren lehetnek, akik nem is sejtik, hogy fertőzöttek. Ennek egyik oka, hogy nem mindenhol biztosított az ingyenes és anonim vizsgálat, és továbbra is létezik a stigmatizálás.

A Lánchíd kivilágításával azoknak a civil szervezeteknek és egészségügyi dolgozóknak is köszönetet mondunk, akik ezen a területen végeznek emberfeletti munkát - írta Gál József.

"Köszönöm a főpolgármester és a hivatal munkatársainak a közreműködést és a segítséget!" - fűzte hozzá.

Címlapról ajánljuk
Orbán Viktor: már újabb oka is van a háborúra az uniós országoknak, mert odatették a pénzüket Ukrajnába

Orbán Viktor: már újabb oka is van a háborúra az uniós országoknak, mert odatették a pénzüket Ukrajnába

A Digitális Polgári Körök által szervezett háborúellenes gyűlések közül a legnagyobbra került sor Szegeden szombaton, a Lázár János országjárásának szegedi programjával összekötött eseményen felszólalt a kormányfő is. Arról beszélt, hogy 2026 az utolsó választás az európai háború előtt, a szankciók és a háború 20 milliárd eurót vett el Magyarországtól, a javító-nevelő intézetek most nem jól működnek, a büntetés-végrehajtás alá kell rendelni őket.

Sárkány Zalán: célom, hogy a nagymedencés versenyeken is olyan eredményeim legyenek, mint rövid pályán

Egy arany- és egy ezüstéremmel, valamint két új országos csúccsal tért vissza az Egyesült Államokba a lublini rövid pályás Eb-ről a 22 éves úszó. Szokolai László tanítványa az InfoRádióban azt mondta, a 800 méter gyors világbajnoki címvédőjeként érzett némi nyomást, de ez nem vetette vissza, hanem éppenhogy motiválta. Arról is beszélt, milyen nehézségeket jelent számára a kétlaki élet.
VIDEÓ
inforadio
ARÉNA
2025.12.22. hétfő, 18:00
Vecsei Miklós
felzárkóztatásért felelős miniszterelnöki biztos, a Magyar Máltai Szeretetszolgálat alelnöke
Nincs szükség több vendégmunkásra – Bőven elég az EU-n kívüli dolgozókra megszabott kvóta

Nincs szükség több vendégmunkásra – Bőven elég az EU-n kívüli dolgozókra megszabott kvóta

Még december elején közölte a Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM), hogy az idei évhez hasonlóan jövőre is csak maximum 35 ezer EU-n kívüli, úgynevezett harmadik országbeli munkavállaló dolgozhat Magyarországon. Mivel a gyenge gazdasági teljesítmény miatt idén sem volt szükség ennyi külföldi dolgozóra, a munkaerő-közvetítéssel és -kölcsönzéssel foglalkozó cégek szerint ez a szám 2026-ban is bőven lefedi majd az igényeket. Ezen csak az változtatna, ha hirtelen tényleg meglódulna a magyar gazdaság teljesítménye. A gazdasági tárca közlése szerint a visegrádi országok körében Magyarországon a legalacsonyabb a harmadik országbeli foglalkoztatottak aránya. A hivatalos tájékoztatás szerint jelenleg Magyarországon 2,6%-os az EU-n kívülről érkező munkavállalók aránya, ugyanakkor vannak olyan kategóriák, amelyek nem esnek a 35 ezres kvóta hatálya alá, tehát a pontos számuk valójában nem ismert.

EZT OLVASTA MÁR?
×
×
×
×
×